X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
izba reprezentantów

Wybory w USA. Izba Reprezentantów dla Demokratów, Senat dla Republikanów

We wtorkowych wyborach środka kadencji do Kongresu USA Partia Demokratyczna przejęła od Partii Republikańskiej kontrolę nad Izbą Reprezentantów, podczas gdy Republikanie utrzymali większość w Senacie - wynika z prognoz powyborczych. W Polskim Radiu 24 wstępne wyniki wyborów komentował Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump wybory w USA izba reprezentantów

Amerykanie zwiększają wydatki na obronność

Izba Reprezentantów zaaprobowała ustawę o budżecie obronnym USA w wysokości 761 miliardów dolarów. Ustawa ta przewiduje zwiększenie wydatków na działania mające być odpowiedzią na zagrożenia ze strony Kremla. Zawiera także listę uwarunkowań decyzji o rozmieszczeniu na stałe grupy bojowej wojsk USA w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Pentagon izba reprezentantów wojsko bezpieczeństwo NATO Donald Trump USA Waszyngton

Donald Trump chce zdyskredytować nielojalnych podwładnych

- Donald Trump chce znaleźć ostateczny powód do tego, by zdyskredytować Departament Sprawiedliwości, prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa i jego zastępcę Roda Rosensteina. Republikanów nominowanych przez urzędującego prezydenta, ale nie wykazujących się najważniejszą dla niego cechą. Nie są bezwzględnie lojalni - powiedziała w radiowej Jedynce dr Renata Nowaczewska, amerykanista z Uniwersytetu Szczecińskiego. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA izba reprezentantów Donald Trump Rosja

USA: zeznania szefów służb przed Izbą Reprezentantów

Szef FBI James Comey oświadczył, że nie ma żadnych informacji potwierdzających słowa Donalda Trumpa, iż Barack Obama polecił nielegalną inwigilację jego sztabu wyborczego. Podczas przesłuchań w Kongresie potwierdził, że jego biuro prowadzi śledztwo w sprawie rosyjskiej ingerencji w amerykańską kampanię wyborczą. O szczegółach zeznań, w audycji Świat w Powiększeniu, mówił korespondent Polskiego Radia, Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump FBI USA Barack Obama izba reprezentantów