Polskie Radio
Section05
wystąpienie

"Chodzi o zrobienie szumu". Publicysta o wystąpieniu Rafała Trzaskowskiego na Podkomisji w USA

- Chodzi przede wszystkim o to, żeby zrobi wokół siebie szumu i poprawienie swoich akcji jako człowieka ważnego w polityce międzynarodowej - powiedział w Polskim Radiu 24 o planowanym wystąpieniu Rafała Trzaskowskiego Andrzej Rafał Potocki z "Sieci". Gośćmi debaty publicystów byli także Sławomir Jastrzębowski oraz Mateusz Kosiński.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski demokracja izba reprezentantów USA wystąpienie POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Debata w PE potwierdziła, że UE nie chce uznać polskich racji". Dr Kawęcki o debacie w Strasburgu

- W Europarlamencie mieliśmy do czynienia z bardzo dobrym wystąpieniem premiera Mateusza Morawieckiego i agresją ze strony przewodniczącej komisji europejskiej Ursuli von der Leyen i przewodniczącego europejskiej partii ludowej. Nie jest to nic nowego - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Kawęcki, politolog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europa Mateusz Morawiecki wystąpienie Ursula von der Leyen Unia Europejska polityka

"Mam obawy, iż w tej warstwie politycznej szansa na dialog w PE będzie znikoma". Paruch o wystąpieniu premiera

- Są to zupełnie różnie zbudowane opowieści, o ile premier w sensie prawnym wypunktował argumentację, o tyle w sensie politycznym wystąpienia dyskutantów są bardzo ogólnikowe - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog i wykładowca UMCS w Lublinie. 
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki wystąpienie Strasburg Parlament Europejski Unia Europejska Polskie Radio 24 Europa POLSKA

Lisiecki: polskie ustawy mogą być oceniane przez TSUE, nadrzędną rolę stanowi konstytucja

- Wizytę w PE Mateusza Morawieckiego należy rozpatrywać w kontekście listu, który wystosował do przywódców UE. W nim premier wskazał, że Polska trzyma się unijnego prawa, jednocześnie ma prawo do tego, aby konstytucja, czyli ustawa zasadnicza była ponad prawem UE - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisiecki z PiS. Gościem audycji był również Dariusz Klimczak z PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dorota Kania Mateusz Morawiecki premier Unia Europejska Strasburg wystąpienie Europa Paweł Lisiecki PiS PSL-Koalicja Polska polityka

Grzegorz Gil: najbliższy tydzień kluczowy ws. Brexitu

- Teraz mamy czas absolutnie krytyczny biorąc pod uwagę impas z ostatnich tygodni. Przełom powinien nastąpić maksymalnie przed świętami Bożego Narodzenia - mówił w Polskim Radiu 24 dr Grzegorz Gil, ekspert ds. międzynarodowych z Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Gościem audycji był też dr Przemysław Biskup z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM).
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Londyn Brexit Unia Europejska umowa wystąpienie Europa