X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
kodeks karny

Kara za przestępstwa seksualne będzie dwukrotnie wyższa

- Polskie sądy należą do najłagodniejszych w orzekaniu kar za niezwykle okrutne przestępstwa, jakimi są gwałty – powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Wprowadzimy rozwiązania, które będą obligowały sądy do orzekania wyższych kar dla tego rodzaju przestępstw - zapowiedział. Szczegóły projektowanych zmian przedstawił także wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zbigniew Ziobro prawo przestępczość Ministerstwo Sprawiedliwości Marcin Warchoł kodeks karny

Dorota Kania: Skasujmy wreszcie paragraf 212 kk

Dorota Kania tylko w 2012 roku miała otwartych 12 procesów o zniesławienie. – Gdy zaczęłam pracować w wolnych mediach po 1989 roku, to zaczęły się procesy. Pierwszy proces, który przegraliśmy, dotyczył Marka Siwca. Niemalże wszystkie procesy wytaczane były z paragrafu 212 kodeksu karnego – powiedziała w audycji Kulisy Spraw dziennikarka Dorota Kania, red. nacz. TV Republika.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prasa media kodeks karny Dorota Kania Jerzy Jachowicz dziennikarstwo dziennikarze sądownictwo Kulisy Spraw

Nowelizacja kodeksu karnego  ws. pedofilii

Nowelizacja art. 240 Kodeksu Karnego, która wejdzie w życie w czwartek, wprowadza obowiązek zawiadomienia organów ścigania przez każdego, kto uzyskał wiarygodną wiadomość o przestępstwie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz o niektórych przestępstwach natury seksualnej. Za niepoinformowanie odpowiednich organów o takim fakcie będzie groziła kara do 3 lat więzienia. O zmianach w Polskim Radiu 24 mówił Mateusz Woiński z Akademii Leona Koźmińskiego.
Zobacz więcej na temat:  kodeks karny pedofilia

Będzie rozszerzenie granic obrony koniecznej

Dotychczas ofiara napaści na mieszkanie, dom, lokal czy ogrodzony teren ponosiła odpowiedzialność karną za przekroczenie granic obrony koniecznej. Jest już gotowy projekt rozszerzający granice obrony koniecznej. Nowelizacja ma wspierać prawo każdej osoby do bronienia się przed napastnikiem ze świadomością, że prawo stoi po jej stronie. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 mec. Mateusz Woiński, prawnik z Akademii Leona Koźmińskiego.
Zobacz więcej na temat:  prawo Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro kodeks karny sądownictwo

Podejrzany o pedofiilię wypuszczony przez prokuratora

– Prawo karne nie rozwiąże wszystkich problemów i naszych obaw. Od tego jest policja, by chroniła społeczeństwo, a my także musimy być uczuleni na tego rodzaju zagrożenia, wiedzieć jak tego unikać, przestrzegać dzieci – mówił w Polskim Radiu 24 mec. Krzysztof Dmowski. Gość odniósł się do doniesień „Faktu”. Dziennik informuje o wypuszczeniu na wolność mężczyzny podejrzanego o pedofilię.
Zobacz więcej na temat:  pedofilia kodeks karny prokuratura przestępczość