Polskie Radio
Section05

koronawirus

W Polsce powstaje pierwszy na świecie lek na COVID-19. Biomed Lublin rozpoczął produkcję

Spółka farmaceutyczna Biomed Lublin rozpoczęła proces wytwarzania immunoglobuliny anty SARS-CoV-2 z osocza ozdrowieńców. To pierwszy na świecie lek dla zakażonych koronawirusem. O efektach leczeniu chorych na koronawirusa przeciwciałami od ozdrowieńców informowano ostatnio na łamach pisma "American Journal of Pathology".
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Stany Zjednoczone bitwa warszawska język polski

Szef MEN: zostawiliśmy sobie możliwość przejścia na kształcenie zdalne w całym kraju

Ministerstwo edukacji pozostawiło sobie w przepisach prawo, by w sytuacji trudnej podjąć decyzję o przechodzeniu na kształcenie na odległość w skali województwa, kilku województw czy nawet całego kraju, jeśli będzie taka potrzeba - powiedział w czwartek szef MEN Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski Koronawirus w Polsce COVID-19 kwarantanna pandemia epidemia