Polskie Radio
Section05
pr24

24 Poziom: kobiety w nowych technologiach

Geek Girls Carrots to społeczność kobiet, których pasją są nowe technologie. „Karotki” już od kilku lat przyciągają panie do branży IT. Gośćmi audycji 24 Poziom były Kamila Sidor, współzałożycielka Geek Girls Carrots, Agata Łoza, prelegentka GGC, audiolog, która pracuje nad wykorzystaniem programowania w aparatach słuchowych oraz Magda Reyman, graficzka zajmująca się w „Karotkach” designem i brandingiem.
Zobacz więcej na temat:  geek nowe technologie

"Sprawa reprywatyzacji wymaga szerokiego zbadania"

Na początku tygodnia Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało stworzenie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentowali: Weronika Kostrzanowska ze stowarzyszenia Inicjatywa Polska, Marcin Fabianowicz z Centrum Debaty Publicznej, Aleksander Dzidowski z Klubu Jagiellońskiego i Antoni Pomianowski z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.   
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Ministerstwo Sprawiedliwości PiS reprywatyzacja Warszawa

Watykan: Narodowa pielgrzymka Polaków

Narodowa pielgrzymka z Polski – w Watykanie. Jej uczestnicy przyjechali, by podziękować Franciszkowi za lipcową wizytę w naszym kraju. Tymczasem, podczas specjalnej audiencji na Placu świętego Piotra to papież dziękował Opatrzności, że dane mu było odwiedzić ojczyznę Jana Pawła II. Przypomniał, że dziś przypada 38. rocznica inauguracji jego pontyfikatu, kiedy powiedział słynne słowa "Nie lękajcie się".
Zobacz więcej na temat:  papież papież Franciszek pielgrzymka Watykan

Walonia mówi „nie” umowie CETA

Jednym z ważniejszych tematów szczytu w Brukseli było porozumienie o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą. Na razie nie osiągnięto jednak konsensusu w kwestii podpisania dokumentu – sprzeciw zgłasza jeden z belgijskich regionów, Walonia. W Panoramie Europejskiej sprawę komentowali dr Kamil Zajączkowski, europeista z Uniwersytetu Warszawskiego i  Łukasz Polinceusz, politolog z Fundacji Pułaskiego.  
Zobacz więcej na temat:  Beata Płomecka CETA Kanada TTIP Unia Europejska