Polskie Radio
Section05

społeczeństwo

Czy Polacy będą szczepieni Sputnikiem V? Grzegorz Cessak wyjaśnia

- Sputnik złożył pierwsze wyniki badań do Europejskiej Agencji Leków (EMA), czyli ta interakcja pomiędzy firmą rosyjską a Europejską Agencją Leków się rozpoczęła, ale jest jeszcze przed formalną procedurą dopuszczenia do obrotu - powiedział w niedzielę szef Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia szczepionka pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19

Przejmująca homilia biskupa Libery. "Powinno nas dziś bardzo boleć, że tak wielu odchodzi od Chrystusa"

- Dziś jest Święto Miłosierdzia, tak upragnione przez samego Jezusa - mówił bp Libera i zaapelował do wiernych: "Trzeba więc nam kochani dziś wejść w to pragnienia Jezusa, którego serce palą płomienie Miłosierdzia". Podkreślił, że "każdy z nas ma co ofiarować Panu Bogu - tyle dusz, tyle spraw, tyle przegranych, tyle ran".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katolicyzm Kościół chrześcijaństwo Msza święta

Marcin Kusy: Polskie Radio świetnie wykorzystało czas, aby zmienić formułę i sposób dotarcia do odbiorcy

- Radio - mimo wielu istniejących środków masowego przekazu - wciąż jest ważne, wciąż popularne i medialnie bardzo silne. A Polskie Radio świetnie wykorzystało czas, w którym należało zmienić formułę oraz środki dotarcia do odbiorcy - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio radio dzień radia Marcin Kusy

Historia jednej znajomości. Maciej Łopiński wspomina prezydenta Lecha Kaczyńskiego

- Bardzo dobrze współpracowało mi się z Lechem Kaczyńskim. On był człowiekiem bardzo pracowitym. Mój najszczerszy podziw wzbudził wcześniej, kiedy w czasach stanu wojennego, konspiracji solidarnościowej, kierując związkowym podziemiem, potrafił napisać i obronić w 1990 roku pracę habilitacyjną, z resztą bardzo dobrą - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Łopiński (były Szef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Smoleńsk katastrofa smoleńska Tadeusz Płużański Lech Kaczyński

Abp Jędraszewski: Boża miłość przebywa tam, gdzie jest szacunek i wzajemne pojednanie

Metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski przewodniczył uroczystościom Niedzieli Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, przy grobie siostry Faustyny Kowalskiej. Wierni mogli uczestniczyć w modlitwie gromadząc się na zewnątrz świątyni - na pobliskich błoniach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA chrześcijaństwo Msza święta Kościół Marek Jędraszewski Kościół katolicki

Niespokojnie podczas obchodów 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Jan Józef Kasprzyk: to bardzo przykre

- Komuś bardzo zależało, aby ta jedność i solidarność, która wtedy brała się z potrzeby serca, z oczywistego odruchu, żeby ta jedność została zakłócona - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Smoleńsk katastrofa samolotu katastrofa smoleńska Tadeusz Płużański Warszawa

Zbrodnia katyńska. Andrzej Gwiazda: od małego nie miałem wątpliwości, inni czekali na prawdę do lat 90.

- Od małego nie miałem wątpliwości co do Katynia. Inni Polacy dowiedzieli się o tym dopiero w latach 90. - powiedział o zbrodni katyńskiej i pamięci o niej Andrzej Gwiazda, opozycjonista w PRL i zesłaniec na Sybir w 1940 roku.
Zobacz więcej na temat:  Katyń Zbrodnia Katyńska zbrodnie sowieckie Rosja Związek Radziecki Wojsko Polskie ludobójstwo HISTORIA fakty opinie ciekawostki Polskie Radio 24 POLSKA

Macierewicz: nagranie z kokpitu TU-154M jest dowodem, że to eksplozja była przyczyną katastrofy

- Nagranie z samolotu jest jednym z materiałów dowodowych, bardzo istotnych, na to, że to eksplozja zniszczyła samolot. Ten wybuch, który został zamieszczony, został znaleziony na rejestratorze z zapisów dźwięków w kokpicie. W tym samym miejscu, gdzie komisja zidentyfikowała urwanie skrzydła - powiedział o ustaleniach komisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego jej przewodniczący, Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska wybuch śmierć prezydent Antoni Macierewicz POLSKA Polskie Radio 24

Dr Sutkowski: liczba zakażeń w najbliższym tygodniu będzie efektem naszego zachowania w święta

- Jeżeli większość z nas zachowywała w święta rygory sanitarne, to nie będzie wzrostu potwierdzonych zakażeń w przyszłym tygodniu, bo będzie on wskazywał na zakażenia po świętach - powiedział o aktualnej sytuacji dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
Zobacz więcej na temat:  pandemia koronawirus COVID-19 zdrowie lekarz szpital szczepienia POLSKA Polskie Radio 24

Kłopoty syna prezydenta USA. Ujawniono zawartość komputera Huntera Bidena

Brytyjska gazeta "Daily Mail" dotarła do zdjęć, e-maili i dokumentów, z których wynika, że Hunter Biden, syn prezydenta USA, wydał grube tysiące dolarów na narkotyki, prostytutki, luksusowe samochody i markowe ubrania. Jak ustalił portal Hunter Biden próbował również desperacko uniknąć więzienia za niezapłacone podatki federalne w kwocie 320 tys. dolarów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Joe Biden narkotyki dolary podatki prostytucja samochody USA

Przyjaciele, artyści, wierni fani pożegnali Krzysztofa Krawczyka [ZDJĘCIA]

W Łodzi przyjaciele, artyści i miłośnicy muzyki pożegnali Krzysztofa Krawczyka. "Nigdy nie zapomnimy jego silnego, charakterystycznego, tak bardzo polskiego głosu" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas uroczystości. Msza św. żałobna odbyła się w archikatedrze łódzkiej. Trumna z ciałem artysty została złożona na cmentarzu parafialnym w Grotnikach.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Krawczyk łódzkie Łódź MUZYKA polska piosenka