Polskie Radio
Section05
Sylwia Białek

PR24 Sikorski w USA. Rozmowy o "żywotnym interesie Polski"

- Minister Sikorski nie tylko to podkreśla, ale na każdym etapie walczy o to, aby Ukraina dostała obiecaną jej broń i amunicję, szczególnie kalibru 155 mm, którą miano dostarczyć do końca zeszłego roku w liczbie miliona sztuk. Na razie to jest połowa lub trochę więcej - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Szejna, wiceminister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Ukraina wojna 2024 ŚWIAT Europa Krzysztof Winkler Donald Trump Radosław Sikorski Andrzej Szejna Polityka zagraniczna Polski

PR24 CPK tematem Rady Gabinetowej. Gabriela Lenartowicz: ten projekt miał dotychczas charakter propagandowy

- CPK ma charakter projektu polityczno-propagandowego, w realu niewiele tam się zadziało, oprócz wydawania pieniędzy właśnie na propagandę - powiedziała w Polskim Radiu 24 Gabriela Lenartowicz (Platforma Obywatelska), która w Polskim Radiu 24 dyskutowała z Grzegorzem Płaczkiem (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA centralny port komunikacyjny infrastruktura polityka GOSPODARKA

PR24 Jacek Karnowski: w PiS nie ma odważnych, by wziąć na siebie odpowiedzialność za wybory kopertowe

- Do tej pory wiemy jedno, te wybory były właściwie przeprowadzane bez trybu. Prawnicy KPRM opiniowali negatywnie, ale byli prawnicy spoza rządu, związani m.in. z Ordo Iuris, którzy wybory opiniowali pozytywnie - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski (Koalicja Obywatelska), członek komisji ds. wyborów korespondencyjnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA komisja śledcza wybory w Polsce Jacek Karnowski polityka

Jabłoński konsultował się z Dworczykiem ws. wyborów kopertowych? Joński: jeżeli to się potwierdzi, to opuści komisję

- Może zdarzyć się tak, że Paweł Jabłoński będzie musiał opuścić komisję śledczą - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej i przewodniczący komisji ds. wyborów korespondencyjnych.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Dariusz Joński Paweł Jabłoński Michał Dworczyk komisja śledcza wybory w Polsce POLSKA polityka

PR24 "Trzeba naprawić wymiar sprawiedliwości". Artur Łącki o zmianach w TK

- Każdy sposób, który przywróci Trybunał Konstytucyjny w normalne ramy, przywróci go Polkom i Polakom, będzie dobry. Niestety PiS stworzył taki system prawny, który spowodował to, że trzecia władza, czyli władza sądownicza, jest zabetonowana nielegalnie przez PiS-sowskich nominatów, i pracuje teraz nad tym, żeby obalić demokratycznie wybrany rząd - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Łącki (PO), który dyskutował ze Sławomirem Ćwikiem (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Trybunał Konstytucyjny Andrzej Duda

Laptopy dla uczniów poza KPO? Wiceminister cyfryzacji: chcemy, aby ten program został utrzymany, są na to pieniądze

- Za projekt laptopów dla uczniów odpowiedzialny jest minister Paweł Olszewski, ale traktujemy to jako sprawę wspólną, bo chcemy, aby ten program został utrzymany - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Gramatyka, wiceminister cyfryzacji. Zapewnił jednocześnie, że na program "są pieniądze".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Gramatyka laptopy edukacja Ministerstwo Cyfryzacji

PR24 Senator Górska o mediach publicznych: sytuację należało radykalnie przeciąć i minister to zrobił

- Prawo i Sprawiedliwość powinno skończyć z tym chocholim tańcem, jak choćby wokół budynku przy placu Powstańców Warszawy, przestać kurczowo się trzymać tego, że są to "wasze media", jak to określił prezes Kaczyński. To są media publiczne i trzeba je zacząć odbudowywać w duchu transparentności - mówiła w Polskim Radiu 24 senator Anna Górska (Lewica Razem), która dyskutowała z Andrzejem Gawronem (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Sejm media publiczne

Gramatyka: Wąsik i Kamiński są osobami skazanymi i powinni odbyć karę

- Jeżeli traktować prawo z równą powagą, to sytuacja jest jasna. Wąsik z Kamińskim fałszowali dokumenty, stwarzali sytuację do popełnienia przestępstw - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Michał Gramatyka (Polska 2050), wiceminister cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Gramatyka Ministerstwo Cyfryzacji Mariusz Kamiński Maciej Wójcik Andrzej Duda prezydent Szymon Hołownia Marszałek Sejmu