Polskie Radio
Section05

videoMozaika

James Bond zostaje w domu. Jak epidemia wpływa na przemysł filmowy?

Ogłoszenie decyzji o przełożeniu premiery 25. części przygód Jamesa Bonda pt. "Nie czas umierać" na jesień było pierwszą informacją związaną z koronawirusem, która uderzyła w świat artystyczny. Produkcja miała trafić do kin tuż przed Wielkanocą, jednak twórcy przełożyli ją na listopad. Jak mówi Łukasz Muszyński z portalu Filmweb.pl, był to dopiero początek. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Borowiecka premiera kino koronawirus KULTURA

Hołownia: przesunięcie wyborów to "broń atomowa", ale może należy jej użyć

– Przesuwanie daty wyborów to moim zdaniem bardzo głęboka ingerencja w proces demokracji – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia kandydat na prezydenta Szymon Hołownia, odnosząc się do zagrożenia koronawirusem. Dodał, że może być to jednak konieczne.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce Szymon Hołownia kampania prezydencka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce polityka zdrowie

Szef KPRM zapewnia: zamknięcie Warszawy to fake news

– W tej chwili nie mamy takich ognisk choroby, które wymagałyby wprowadzenia strefowej kwarantanny – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, odnosząc się do sytuacji w Polsce związanej z zagrożeniem epidemią koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Dworczyk Beata Michniewicz Trójka koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie choroby zakaźne wirus wirusy bezpieczeństwo

TYLKO U NAS Żel antybakteryjny własnej roboty. Jak przygotować i czy jest skuteczny? Pytamy ekspertów

W związku z pandemią koronawirusa w niektórych sklepach brakuje już środków dezynfekujących. Czy w tej sytuacji można przygotować je samodzielnie w domu i czy okażą się skuteczne? A może lepiej poszukać gotowych produktów? Czym alternatywnie oczyścić dłonie, a czym biurko i blaty? O to portal PolskieRadio24.pl zapytał ekspertów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie higiena poradnik wirusy