Polskie Radio
Section05
zasady bezpieczeństwa

Niedozwolone zachowania pasażerów. Za co możemy otrzymać mandat?

Przyjęło się, że karanie za wykroczenia dotyczy tylko kierowców pojazdów. Jednak mandat mogą otrzymać także nasi współpasażerowie. Warto dowiedzieć się za jakie zachowania policja może nałożyć karę osobom znajdującym się w samochodzie.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 kodeks drogowy przepisy drogowe podróże zasady bezpieczeństwa policja polska policja

"Będziemy pilnie monitorować sytuację". Michał Dworczyk o luzowaniu obostrzeń

Rozluźniając obostrzenia, będziemy bardzo pilnie monitorować sytuację i to, jak zmiany przepisów wpływają na wzrost zachorowań - zapewnił szef KPRM Michał Dworczyk. Wyraził nadzieję, że implikacje nie będą poważne i spokojnie będzie można podejmować dalsze decyzje o odmrażaniu kolejnych branż.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 handel Michał Dworczyk kancelaria premiera zasady bezpieczeństwa

Gowin zapowiada konsultacje z branżami, wobec których utrzymano restrykcje

Na początku przyszłego tygodnia rozpoczniemy konsultacje z branżami, wobec których utrzymano restrykcje - powiedział wicepremier Jarosław Gowin. Dodał, że premier Mateusz Morawiecki dał mu zielone światło na przygotowanie dodatkowych rozwiązań osłonowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia pandemia COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce zasady bezpieczeństwa Jarosław Gowin handel

Szef MZ: strefa czerwona poniżej 19 tys. zakażeń. Wciąż możliwa narodowa kwarantanna

Przy średniej liczbie dziennych zachorowań z ostatnich siedmiu dni, która będzie niższa od 19 tys., przewidujemy powrót do obostrzeń ze strefy czerwonej, przy poziomie poniżej 10 tys. - żółtej, a 4 tys. - zielonej - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia pandemia COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce zasady bezpieczeństwa

"To zależy od społeczeństwa, konieczne jest przestrzeganie obostrzeń". Prof. Gut o pandemii w Polsce

- Pozytywne jest to, że zaczynamy znów uważać na siebie, ale też na innych - powiedział specjalista w dziedzinie wirusologii prof. Włodzimierz Gut. Podkreślił, że nie życzy protestującym w ostatnich dniach masowo na polskich ulicach zakażenia, ale w jego ocenie działają oni niezwykle ryzykownie.
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 pandemia koronawirus Ministerstwo Zdrowia zasady bezpieczeństwa społeczeństwo senior kancelaria premiera POLSKA

"Brak maseczki to pokaz egoizmu". Publicyści o pandemii koronawirusa

- Nie rozumiem postawy tych, którzy twierdzą, że jest to ich osobista decyzja. Wykazują się kompletnym brakiem poczucia solidarności społecznej. Naprawdę niewiele potrzeba, żeby uchronić te grupy, które są narażone na największe ryzyko - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Marek Tejchman ("Dziennik Gazeta Prawna"). Gościem był również Łukasz Kobeszko ("Nowa Konfederacja").
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia maseczki maseczka zasady bezpieczeństwa

Maseczki na ulicach, ograniczenia zgromadzeń i liczby gości. Nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju

Od soboty z powodu rozszerzenia się epidemii trzeba zakrywać usta i nos w przestrzeni publicznej, m.in. w sklepach, w autobusach i na ulicach. Obostrzenie nie obejmuje np. lasów i plaż. Cała Polska znajdzie się w żółtej strefie z wyjątkiem 32 powiatów i 6 miast, które będą czerwoną strefą z surowszymi restrykcjami.
Zobacz więcej na temat:  pandemia COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce zasady bezpieczeństwa Ministerstwo Zdrowia

Maseczki na ulicach, ograniczenia zgromadzeń i liczby gości. Nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju

Od soboty z powodu rozszerzenia się epidemii trzeba będzie zakrywać usta i nos w przestrzeni publicznej, m.in. w sklepach, w autobusach i na ulicach. Obostrzenie nie obejmuje np. lasów i plaż. Cała Polska znajdzie się w żółtej strefie z wyjątkiem 32 powiatów i 6 miast, które będą czerwoną strefą z surowszymi restrykcjami.
Zobacz więcej na temat:  pandemia COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce zasady bezpieczeństwa Ministerstwo Zdrowia POLSKA infografika

Od dziś nowe zasady bezpieczeństwa dot. koronawirusa. Sprawdź, co się zmieniło

Od poniedziałku można przemieszczać się pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy. Otwarty został wstęp do lasów, parków, z wyłączeniem placów zabaw. Osoby powyżej 13. roku życia mogą przemieszczać się samodzielnie. Godziny dla seniorów nie będą obowiązywać w weekendy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce zasady bezpieczeństwa koronawirus Rząd RP infografika