Polskie Radio
Section05
zasady bezpieczeństwa

"Brak maseczki to pokaz egoizmu". Publicyści o pandemii koronawirusa

- Nie rozumiem postawy tych, którzy twierdzą, że jest to ich osobista decyzja. Wykazują się kompletnym brakiem poczucia solidarności społecznej. Naprawdę niewiele potrzeba, żeby uchronić te grupy, które są narażone na największe ryzyko - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Marek Tejchman ("Dziennik Gazeta Prawna"). Gościem był również Łukasz Kobeszko ("Nowa Konfederacja").
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia maseczki maseczka zasady bezpieczeństwa

Maseczki na ulicach, ograniczenia zgromadzeń i liczby gości. Nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju

Od soboty z powodu rozszerzenia się epidemii trzeba zakrywać usta i nos w przestrzeni publicznej, m.in. w sklepach, w autobusach i na ulicach. Obostrzenie nie obejmuje np. lasów i plaż. Cała Polska znajdzie się w żółtej strefie z wyjątkiem 32 powiatów i 6 miast, które będą czerwoną strefą z surowszymi restrykcjami.
Zobacz więcej na temat:  pandemia COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce zasady bezpieczeństwa Ministerstwo Zdrowia

Maseczki na ulicach, ograniczenia zgromadzeń i liczby gości. Nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju

Od soboty z powodu rozszerzenia się epidemii trzeba będzie zakrywać usta i nos w przestrzeni publicznej, m.in. w sklepach, w autobusach i na ulicach. Obostrzenie nie obejmuje np. lasów i plaż. Cała Polska znajdzie się w żółtej strefie z wyjątkiem 32 powiatów i 6 miast, które będą czerwoną strefą z surowszymi restrykcjami.
Zobacz więcej na temat:  pandemia COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce zasady bezpieczeństwa Ministerstwo Zdrowia POLSKA infografika

Od dziś nowe zasady bezpieczeństwa dot. koronawirusa. Sprawdź, co się zmieniło

Od poniedziałku można przemieszczać się pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy. Otwarty został wstęp do lasów, parków, z wyłączeniem placów zabaw. Osoby powyżej 13. roku życia mogą przemieszczać się samodzielnie. Godziny dla seniorów nie będą obowiązywać w weekendy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce zasady bezpieczeństwa koronawirus Rząd RP infografika