Polskie Radio
Section05
Anita Czerwińska

Czerwińska: PiS zwraca się do rządu, aby wystąpił o ustosunkowanie się TK do orzeczenia TSUE

- Na środowym posiedzeniu kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości podjęto decyzję o zwróceniu się do rządu, by skierował on wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o ustosunkowanie się do niedawnego orzeczenia TSUE - poinformowała rzecznik partii Anita Czerwińska.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE POLSKA PiS rząd Anita Czerwińska sąd sądownictwo

PO zaprezentowała pakiet rozwiązań "Receptę na kryzys". Czerwińska: to przepis na kryzys

W sobotę politycy PO zaprezentowali pakiet rozwiązań - tzw. "Receptę na kryzys". Zakłada ona m.in. czasowe obniżenie VAT-u do 5 proc. dla branż wyłączonych z działalności gospodarczej, kwotę wolną od podatku 10 tys. zł i rekompensatę dwóch semestrów dla studentów, którzy stracili pracę, a chcą nadal studiować.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia polityka Platforma Obywatelska zjednoczona prawica Anita Czerwińska

"Posługują się kłamstwami i fake newsami". Rzecznik PiS o działaniach opozycji

- Opozycja posługuje się notorycznie kłamstwami i fake newsami - stwierdziła w Polskim Radiu 24 rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. - Dosłownie kilka dni temu zostało to potwierdzone dyrektywą Palikota, który wydał instrukcje, co należy zrobić, żeby Platforma miała swoją koncepcję polityczną - dodała.
Zobacz więcej na temat:  opozycja Anita Czerwińska POLSKA Polskie Radio 24 polityka

"Skrajnie nieodpowiedzialne i haniebne". Rzecznik PiS o protestach ws. aborcji

- To pokazuje nie tylko nikczemność tych działań, bo - przypominam - takie wyprowadzanie ludzi na ulicę stanowi dla nich zagrożenie i dla tych, z którymi oni się będą później kontaktować. To skrajnie nieodpowiedzialne i haniebne, ale też pokazuje punkt i moment, w którym PO i cale jej środowisko się znajduje. To jest całkowite ubóstwo - nie tylko moralne, ale także polityczne - mówiła rzecznik PiS Anita Czerwińska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja PiS Anita Czerwińska strajk kobiet Trybunał Konstytucyjny

"Mienią się elitą i oczekują przywilejów". Czerwińska o szczepieniach celebrytów

- Cały czas jest to ta sama grupa towarzysko-zawodowa, która mieni się samozwańczo elitą i oczekuje dla siebie praw i przywilejów - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anita Czerwińska, rzecznik PiS, komentując informacje o szczepieniach niektórych osób poza kolejnością w przychodni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 Anita Czerwińska szczepienia szczepionka COVID-19 Koronawirus w Polsce

TYLKO U NAS "Opozycja uzurpuje sobie prawo do przywileju bezkarności". Anita Czerwińska o wniosku ws. Joanny Scheuring-Wielgus

Politycy są podzieleni w ocenie wniosku o uchylenie immunitetu poseł Lewicy Joannie Scheuring-Wielgus. - Każdy, kto łamie prawo ponosi za to odpowiedzialność - mówi portalowi PolskieRadio24.pl rzecznik PiS Anita Czerwińska. - Prokuratura powinna zajmować się ważniejszymi sprawami niż ściganiem posłów - uważa wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL.
Zobacz więcej na temat:  Anita Czerwińska Krzysztof Bosak Piotr Zgorzelski immunitet Sejm polityka POLSKA Joanna Scheuring-Wielgus

"Premier osiągnął ogromny sukces w Brukseli". Anita Czerwińska o porozumieniu na szczycie UE

- Porozumienie wynegocjowane przez premiera Mateusza Morawieckiego to ogromny sukces, z jednej strony Polska otrzyma 770 mld zł z unijnego budżetu, a z drugiej - środki te są bezpieczne, bo mechanizm warunkowości został ograniczony - powiedziała PAP rzecznik PiS Anita Czerwińska.
Zobacz więcej na temat:  budżet UE 2021-2027 budżet unijny budżet ue Anita Czerwińska premier Mateusz Morawiecki Bruksela Unia Europejska Europa ŚWIAT

"W sposób wybiórczy traktują demokrację". Rzecznik PiS o przedstawicielach Strajku Kobiet

- No, to jest typowe dla tej grupy osób, która w sposób wybiórczy traktuje wolność słowa i demokrację - w ten sposób rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska skomentowała postawę przedstawicieli Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, którzy nie wpuścili na swoją konferencję prasową dziennikarzy, m.in. TVP i Telewizji Republika. 
Zobacz więcej na temat:  Anita Czerwińska Marta Lempart PiS strajk kobiet POLSKA

"Odpowiedzialność ponoszą politycy opozycji". Rzecznik PiS o zajściach na Marszu Niepodległości

- Tutaj też ponoszą odpowiedzialność, zarówno w tym marszu, jak i w poprzednich protestach politycy opozycji, bo oni w nich uczestniczą - powiedziała dziś w Sejmie rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. Posłanka PiS wyraziła nadzieję, że sprawcy zajść zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. 
Zobacz więcej na temat:  Anita Czerwińska POLSKA Marsz Niepodległości Prawo i Sprawiedliwość Warszawa

Przygotowania rządu ws. szczepionki na COVID-19. Czerwińska: działania adekwatne, nie przedwczesne

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska powiedziała, że premier Mateusz Morawiecki polecił przygotowanie całej infrastruktury do szczepień na COVID-19, aby system był gotowy, gdy ta szczepionka będzie dostępna. Jej zdaniem nie są to działania przedwczesne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Anita Czerwińska PiS premier Mateusz Morawiecki COVID-19 rząd koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia szczepionka szczepienia