X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Janusz Rolicki

Protest także w święta? "Opozycja jest w kropce"

– Okres przedświąteczny nie jest dobry na radykalną akcję opozycji – mówił w Debacie Poranka dr Andrzej Anusz, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W Polskim Radiu 24 o przyszłości konfliktu na linii opozycja-rząd mówił również publicysta Janusz Rolicki i Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  Sejm sejm pr24 PiS Jarosław Kaczyński emerytury mundurowe komunizm Adrian Stankowski Janusz Rolicki Andrzej Anusz

Protesty i manifestacje - gorąca politycznie jesień

Po sporze o Trybunał Konstytucyjny mogło się wydawać, że jesień będzie spokojna. Okazało się jednak, że mamy spór o aborcję i tysiące kobiet protestujących na ulicach, a także demonstracje pracowników służby zdrowia i nauczycieli. O powodach tak gorącej politycznie jesieni dyskutowali w Debacie Poranka politolog dr Andrzej Anusz (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) i publicysta Janusz Rolicki.
Zobacz więcej na temat:  aborcja Andrzej Anusz Janusz Rolicki protest protesty w Warszawie rząd Beaty Szydło służba zdrowia

Debata Poranka: Komisja Wenecka i PE o Polsce

We wtorek w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbędzie się debata o sytuacji w Polsce w związku z kryzysem konstytucyjnym w naszym kraju. Jakie znaczenie ma sesja w Europarlamencie? O tym w  Debacie Poranka mówili Janusz Rolicki („Fakt”), Agaton Koziński („Polska The Times”), dr Marek Migalski, politolog, b. europoseł i dr hab. Rafał Matyja („Nowa Konfederacja”, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie).
Zobacz więcej na temat:  Agaton Koziński Janusz Rolicki Komisja Wenecka Marek Migalski Parlament Europejski PiS Ryszard Terlecki