Polskie Radio
Section05
Kazachstan

Euanticorruption.com: Otwarty Dialog i "niejasne powiązania"

Platforma European Union Anti-Corruption zwróciła uwagę na "niejasne powiązania" biznesowe fundacji Otwarty Dialog. Europejski portal nie jest pierwszą instytucją, która przypatruje się kontrowersjom wokół przepływów finansowych Ludmiły Kozłowskiej i Bartosza Kramka. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego po wynikach kontroli skarbowej również podjęła śledztwo wobec ich organizacji pozarządowej.  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa POLSKA Ukraina Rosja Kazachstan Fundacja Otwarty Dialog

Polskie firmy ruszają na podbój Kazachstanu

Od początku roku obsłużyliśmy ok. 300 polskich firm, które wyraziły chęć ekspansji na rynek kazachstański – mówi PAP Julia Horodecka kierownik zagranicznego biura handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Astanie. Dodała, że obecnie najbardziej widoczne na lokalnym rynku są nasze firmy z branży farmaceutycznej, kosmetycznej, budowlanej oraz producenci urządzeń górniczych.
Zobacz więcej na temat:  inwestycje zagraniczne Kazachstan firma

Ambasador RP w Kazachstanie: Polska nie wykorzystuje kazachstańskiego potencjału

– Kazachstan może być dla Polski wrotami do Azji, zwłaszcza do jej centralnej części. Jego położenie, wielkość i bogactwa naturalne sprawiają, że jest to bardzo ważny kraj – ocenił Selim Chazbijewicz, ambasador RP w Kazachstanie. W audycji „7 Dni Wschód” rozmowa na temat relacji pomiędzy Warszawa a Astaną, a także o bieżącej sytuacji politycznej i gospodarczej Kazachstanu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa POLSKA Kazachstan Europa Wschodnia

Putin spotka się z Łukaszenką, Paszynianem, Nazarbajewem

W Soczi spotkają się dziś przywódcy czterech państw wchodzących w skład kontrolowanej przez Rosję Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Według informacji przekazanych przez służby prasowe Kremla, Władimir Putin będzie rozmawiał z liderem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką, prezydentem Kazachstanu - Nursułtanem Nazarbajewem oraz premierem Armenii Nikołą Paszynianem.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Armenia Kazachstan Rosja