X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Konstanty Radziwiłł

K. Radziwiłł: kolejki do lekarzy wynikają z niedoboru kadr

– Jednym z powodów kolejek do lekarza jest niedobór kadry lekarskiej. Dlatego jedną z pierwszych decyzji, jaką podjąłem jako minister zdrowia, było zwiększenie naboru na studia medyczne. Nie oznacza to rozwiązania problemu juz zaraz, ale w perspektywie ok. 10 lat - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Konstanty Radziwiłł, były minister zdrowia, senator IX kadencji.
Zobacz więcej na temat:  Konstanty Radziwiłł zdrowie Ministerstwo Zdrowia polityka POLSKA Prawo i Sprawiedliwość

K. Radziwiłł: NOS to dobra i korzystna zmiana dla Polaków

– Ustawa dotycząca Narodowej Strategii Onkologicznej jest zapowiedzią dobrej i korzystnej zmiany dla pacjentów, ale również dla wszystkich Polaków – powiedział Konstanty Radziwiłł, senator Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydat w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Były minister zdrowia odniósł się w ten sposób do dokumentu podpisanego przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo zdrowie choroba nowotwory Konstanty Radziwiłł

Konstanty Radziwiłł: kandydaci PiS to merytoryczna ekipa

- Jest pani premier Beata Szydło, jest wielu byłych ministrów. Idziemy do Parlamentu Europejskiego, bo UE to miejsce, gdzie określa się ramy, w które w Polsce musimy się wpisywać. Potrzebujemy ludzi, którzy są ekspertami, będą mocną, merytoryczną ekipą - powiedział w Polskim Radiu 24 były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.     
Zobacz więcej na temat:  Konstanty Radziwiłł służba zdrowia wybory do Parlamentu Europejskiego

Rekonstrukcja rządu. "Nie będzie wielkich zaskoczeń"

We wtorek, w południe, ma dojść do zaprzysiężenia nowych ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. W Debacie Dnia o tym, kto może pożegnać się z dotychczasowym stanowiskiem, mówili Piotr Nisztor z Gazety Polskiej Codziennie i Tomasz Żółciak z Dziennika Gazety Prawnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Andrzej Duda Witold Waszczykowski Anna Streżyńska Konstanty Radziwiłł Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ministerstwo Cyfryzacji Ministerstwo Zdrowia Piotr Nisztor Krzysztof Szczerski

„Problemem służby zdrowia jest to, że nie jest dochodowa”

- W każdym systemie ochrony zdrowia jest miejsce na prywatną praktykę lekarską, ale nie może ona pełnić funkcji podstawowych. Jej nadmierny rozrost powoduje, że prywatne przychodnie obsługują problemy relatywnie proste, które nie grożą komplikacjami medycznymi i na których można zarobić, a pacjenci z trudnymi problemami odsyłani są do publicznej ochrony zdrowia, co generuje jeszcze wyższe koszty po stronie publicznej – powiedział w Debacie Poranka Adam Ostolski z Krytyki Politycznej. O problemach służby zdrowia mówił także Marcin Makowski z Do Rzeczy.
Zobacz więcej na temat:  służba zdrowia lekarz NFZ Ministerstwo Zdrowia Konstanty Radziwiłł szpital

Zaniedbania w opiece zdrowotnej. "Polacy mogliby żyć dłużej"

Minister zdrowia spotyka się w piątek (od godz. 17.30) w siedzibie Rzecznika Praw Pacjenta z grupą rezydentów. Część lekarzy, domagając się zwiększenia nakładów na system opieki zdrowotnej, wypowiedziało klauzule opt-out. W Rozmowie PR24 – o sytuacji w ochronie zdrowia – mówili Urszula Pasławska z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Jarosław Sachajko z Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Zdrowia zdrowie Konstanty Radziwiłł lekarz

Ekspert o klauzulach opt-out. „Problem nabrzmiewał przez wiele lat”

Część lekarzy wypowiedziała klauzule opt-out, które pozwalają im pracować w większym wymiarze niż 48 godzin w tygodniu. Co to oznacza dla funkcjonowania szpitali, a także samych pacjentów? O tym w audycji Społeczny Punkt Widzenia mówił Krzysztof Żochowski, dyrektor szpitala w Garwolinie i wiceprezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia Konstanty Radziwiłł

Publicyści o planowanej rekonstrukcji rządu

– Zdaje się, że na czwartkowym spotkaniu szefostwa PiS ograniczono rekonstrukcję. Okazuje się, że kiedy trzeba wymieniać konkretnie ludzi to jest znacznie trudniej – powiedział w Debacie Poranka Stanisław Janecki z tygodnika Sieci Prawdy. O rekonstrukcji mówił także publicysta Michał Matys.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki rekonstrukcja rządu Stanisław Janecki służba zdrowia protest Konstanty Radziwiłł Witold Waszczykowski Antoni Macierewicz POLSKA