Polskie Radio
Section05

Koronawirus w Polsce

WYBORY PREZYDENCKIE Regularna dezynfekcja urn, członkowie komisji w przyłbicach. Jest projekt MZ ws. wyborów

Członkowie obwodowych komisji w czasie nadchodzących wyborów prezydenckich mają otrzymać m.in. jednorazowe rękawiczki, półmaski i przyłbice - zakłada projekt rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia. Pomieszczenia mają być wietrzone, a powierzchnie m.in. urn wyborczych i blatów regularnie dezynfekowane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Ministerstwo Zdrowia polityka

"Opozycja chce zdyskredytować sukces Szumowskiego". Łęski o atakach na ministra zdrowia

- Opozycja atakuje ministra, dzięki któremu udało się przeprowadzić Polskę w miarę suchą nogą przez epidemię. Odniósł on ogromny sukces. Opozycja bije w miejsce, w którym rząd ma się czym pochwalić - aby to zdyskredytować - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Łęski z TVP. Gośćmi audycji byli także: Michał Płociński ("Rzeczpospolita") i publicysta Miłosz Lodowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Szumowski Eliza Olczyk Ministerstwo Zdrowia opozycja

"Jarosław Kaczyński jest skupiony na realizacji celów". Michał Moskal o współpracy z prezesem PiS

- Był moment, że ograniczyliśmy liczbę osób pracujących w biurze PiS przy ul. Nowogrodzkiej (…). W tym momencie staramy się jednak pracować na pełnych obrotach - przed nami kampania wyborcza - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Moskal, dyrektor biura prezydialnego PiS, współpracownik Jarosława Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia GOSPODARKA wybory prezydenckie 2020 Radosław Fogiel Tomasz Grodzki Senat Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Prawo i Sprawiedliwość

Kina i teatry mogą zbierać dane osobowe. Wytyczne MKiDN w czasie epidemii

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało na swojej stronie internetowej wytyczne dla kin i teatrów, które mogą wznawiać działanie w okresie epidemii. "Zdajemy sobie sprawę, że najbliższe tygodnie w tych instytucjach będą kluczowe pod względem rozpoznania nastrojów wśród publiczności" - napisano w oświadczeniu MKiDN. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA epidemia koronawirus Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego kino TEATR

Europoseł PiS: po wyborach należy zawalczyć o unijne środki dla Polski

- Trzeba zakończyć dyskusję o wyborach prezydenckich. Należy zrobić teraz wszystko, żeby wybory się odbyły, a następnie zawalczyć o środki dla Polski na najbliższą perspektywę unijną - powiedziała w Polskim Radiu 24 Andżelika Możdżanowska, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Andżelika Możdżanowska Unia Europejska Janusz Wojciechowski