Polskie Radio
Section05
Koszalin

Koszalin: przedłużony areszt dla organizatora escape roomu

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie złożyła w sądzie wniosek o przedłużenie na kolejne trzy miesiące tymczasowego aresztu dla 28-letniego Miłosza S. Organizator escape roomu z Koszalina jest podejrzany o doprowadzenie do niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślne doprowadzenie do śmierci pięciu nastolatek. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Koszalin zachodniopomorskie escape room

Szef MSWiA: modernizacja służb mundurowych jest konieczna

- Proces modernizacji wyposażenia służb mundurowych jest absolutnie konieczny po to, żeby Polska czuła się państwem bezpiecznym - powiedział w Koszalinie szef MSWiA. Joachim Brudziński, wraz z wiceszefem MSWiA Pawłem Szefernakerem, wziął udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joachim Brudziński MSWiA Koszalin

TYLKO U NAS Sprawdź, jakie zabezpieczenia powinien posiadać escape room

W całej Polsce działa około 1100 tzw. escape roomów. Najwięcej, bo ponad 120 tego typu obiektów, znajdziemy w Warszawie. Odwiedziliśmy z kamerą jeden z nich. Paulina Grabowska, właścicielka "pokoju ucieczki", który przeszedł pomyślnie kontrolę urzędniczą, tłumaczy, jakie systemy bezpieczeństwa zostały zastosowane w tym miejscu rozrywki. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.
Zobacz więcej na temat:  escape room Koszalin bezpieczeństwo POLSKA