Polskie Radio
Section05

POLSKA

Polityk Wiosny: Rafał Trzaskowski ma poglądy zbliżone do programu Lewicy

- Rafał Trzaskowski ma poglądy w bardzo wielu kwestiach zbliżone do programu Lewicy, nie ma tu co ukrywać. Przez te półtora roku jako prezydent Warszawy pokazał, że po prostu wprowadza je w życie. Dlatego też wiele osób o lewicowych zapatrywaniach spogląda z sympatią na jego kandydaturę - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Pietruczuk, polityk Wiosny, burmistrz dzielnicy Bielany w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka lewica Wiosna Roberta Biedronia polityka Robert Biedroń kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce Rafał Trzaskowski

Zbigniew Ziobro polecił umorzyć sprawę przeciwko dziennikarzowi Onetu. W tle wątek Zatoki Sztuki

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro polecił cofnąć akt oskarżenia przeciwko Mikołajowi Podolskiemu - dowiedziała się nieoficjalnie PAP w źródłach w prokuratorze. Dziennikarz portalu Onet był oskarżony o rozpowszechnianie informacji z postępowania przygotowawczego dotyczącego przestępstw pedofilskich popełnionych na terenie Trójmiasta.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro prokuratura Prokuratura Generalna dziennikarze onet

Czerwcowy długi weekend: hotele i pensjonaty wracają do gry. Jest taniej niż przed rokiem

Eksperci oceniają, że mimo ograniczeń związanych z koronawirusem, tegoroczny, przypadający od 11 do 14 czerwca długi weekend nie będzie stracony dla hoteli i pensjonatów. Według danych HRE Inwestments rośnie zainteresowanie ich ofertą. W tej chwili wolna jest w ich obiektach tylko jedna czwarta miejsc. Za nocleg zapłacimy mniej niż przed rokiem.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA turystyka koronawirus podróże hotel długi weekend

Politolog: Szymon Hołownia może uzyskać szansę na budowę nowej opcji politycznej

- Notowania dla Szymona Hołowni są dzisiaj mniejsze niż jeszcze 2 tygodnie temu. Pokazuje to, że elektoraty PO i Szymona Hołowni łączyły się. Jeżeli Hołownia zdobędzie w wyborach poparcie na poziomie 10-15 proc., będzie miał szansę na budowanie nowej opcji politycznej lub negocjacje z już istniejącą - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory prezydenckie 2020 Szymon Hołownia polityka kampania prezydencka wybory w Polsce

"Śląsk to Polska w miniaturce". Prof. Zaleśny o kampanii wyborczej

- Z punktu widzenia poszczególnych kandydatów, poszukiwania rezerw politycznych, Śląsk jest Polską w miniaturce, gdzie można docierać do różnych grup wyborców i uzyskiwać poparcie. W rachubę wchodzi specyfika struktury społecznej Śląska - mówił w Polskim Radiu 24  prof. Jacek Zaleśny z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Rafał Trzaskowski kampania prezydencka kampania wyborcza

NASZ WYWIAD "Zbieranie podpisów nie jest rolą mediów". Sztabowiec Szymona Hołowni krytykuje "GW"

"Gazeta Wyborcza" w dzisiejszym wydaniu zamieściła formularz do zbierania podpisów poparcia dla kandydata na prezydenta. Pomysł "GW" skrytykował sztabowiec Szymona Hołowni. - Jestem zażenowany sytuacją - mówi portalowi PolskieRadio24.pl pełnomocnik wyborczy sztabu Michał Kobosko. 
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski polityka kampania prezydencka wybory prezydenckie 2020 Szymon Hołownia

Macierewicz o Trzaskowskim: jest kontynuatorem antypolskiego, antypaństwowego stylu działania

To ilustruje antypolskie, antypaństwowe, antyniepodległościowe nastawienie takich ludzi - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia marszałek senior Antoni Macierewicz, odnosząc się do zapowiedzi Rafała Trzaskowskiego, który zapowiedział, że "będzie wypalał żelazem to, co zrobił PiS".
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce Antoni Macierewicz polityka historia Polski Jerzy Jachowicz

"Sytuacja zmierza w dobrym kierunku". Szef MSZ o otwarciu granic dla państw UE

- Były ogniska zapalne wśród górników na Śląsku, ale są one teraz pod kontrolą. Obecnie sytuacja zmierza w dobrym kierunku i jeśli ten trend się utrzyma, to myślę, że polski rząd podejmie decyzje o otwarciu granic dla państw UE - mówił w Bratysławie minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz po spotkaniu z szefem MSZ Słowacji Ivanem Korczokiem.
Zobacz więcej na temat:  pandemia koronawirus granica Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych infografika

ANALIZA Problemy znane od lat. Oto najgłośniejsze wątki warszawskiej afery reprywatyzacyjnej

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił Jana Śpiewaka. Aktywista miejski został prawomocnie skazany w grudniu ub. r. po procesie o zniesławienie, jaki wytoczyła mu Bogumiła Górnikowska de domo Ćwiąkalska. Proces ten był jednym z rozdziałów długiej epopei warszawskiej reprywatyzacji. Przypominamy garść najgłośniejszych spraw wokół tego tematu.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna Jan Śpiewak Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz Rafał Trzaskowski mazowieckie regiony infografika