X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Piotr Apel

"W aferze VAT-owskiej powinno być więcej aresztowań"

- Wydaje się, że dziura VAT-owska została zasypana, ale jest pytanie czy to nie jest mały plasterek na ranę, tylko porządny korek, który łata wiadro, z którego wyciekają pieniądze. Ciągle uważam, że jest za mało aresztowań. Jeśli miliardy złotych wyciekały z Polski, to na pewno nie jest za to odpowiedzialnych 30-40 osób – mówił w audycji 24 Pytania poseł Kukiz’15 Piotr Apel.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kukiz'15 Piotr Apel wybory samorządowe podatek VAT dzika reprywatyzacja

Poseł Kukiz'15 o budowie CPK: inwestycja na miarę Gdyni

- Taka duża inwestycja to jest zawsze dobry pomysł, pod warunkiem jednak, że będzie dobrze zrobiony. Diabeł tkwi w szczegółach. Jesli zbudujemy tylko duże lotnisko i nie skomunikujemy go odpowiednio, to ono będzie porzypominało tego słomianego misia z filmu Barei - mówił w "Sygnałach dnia" poseł Kuikiz'15 Piotr Apel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA centralny port komunikacyjny Kukiz'15 Rozmowy Jedynki Sygnały Dnia Katarzyna Gójska Piotr Apel

Powstanie w getcie. "Głos rozpaczy i desperacji"

W czwartek, w 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie po raz szósty odbędzie się akcja „Żonkile”, a w południe z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy uroczystość przy Pomniku Bohaterów Getta. Na wieczór zaplanowano specjalny koncert. O rocznicy powstania w getcie warszawskim mówili w Polskim Radiu 24 poseł Kukiz’15 Piotr Apel i historyk Piotr Dmitrowicz.
Zobacz więcej na temat:  getto warszawskie Żydzi II wojna światowa Niemcy powstanie w getcie Holokaust Piotr Dmitrowicz Piotr Apel

"Mamy problem z korporacjami, które wyprowadzają podatki"

- Redystrybucję środków powinno się zacząć od sprawdzenia, jak wygląda ten wkład do wspólnego kotła. Mamy problem z dużymi korporacjami, które w żaden sposób nie są dotykane podatkami. Zgodnie z prawem potrafią wyprowadzić te podatki poza granice Polski (…) to powoduje, że utrzymanie całego państwa spoczywa na średnich i małych przedsiębiorcach - mówił w Jedynce Piotr Apel, poseł Kukiz'15. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Apel Katarzyna Hejke Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki vat Stanisław Gawłowski sądownictwo

7x24: Politycy o walce wyborczej w Warszawie

Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na prezydentów największych miast w kraju, przesłuchanie Donalda Tuska w procesie Tomasza Arabskiego, a także sprawa przegłosowania przez amerykański Senat ustawy 447. To najważniejsze tematy 7x24, czyli debaty politycznej Polskiego Radia 24 i Telewizji Republika. Gośćmi programu byli Joanna Lichocka (PiS), Joanna Augustynowska (PO), Kornelia Wróblewska (Nowoczesna), Piotr Apel (Kukiz’15), Mirosław Maliszewski (PSL) i Adam Andruszkiewicz (WiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Katarzyna Gójska Joanna Lichocka Piotr Apel Adam Andruszkiewicz wybory samorządowe Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Nowoczesna Polskie Stronnictwo Ludowe Kukiz'15 POLSKA

"Wyższe ceny paliw oznaczają podwyżki wszystkich towarów"

– Niemal w tym samym czasie, gdy obniżono uposażenia posłów, zdecydowano o podniesieniu cen benzyny, nawet o 20 groszy – powiedział Piotr Apel, poseł Kukiz’15. W audycji „Jeden na Jednego” odniósł się w ten sposób do zmian w wynagrodzeniach parlamentarzystów, a także skomentował inne ważne wydarzenia z polskiej sceny politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Apel Kukiz'15 Sejm Prawo i Sprawiedliwość zarobki ceny paliw paliwa

„Polska Fundacja Narodowa nie udowodniła racji swojego bytu”

– Mam pretensje o to, że Prawo i Sprawiedliwość, które zbudowało narzędzie do budowania polskiej narracji historycznej, nie wykorzystuje go – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Piotr Apel. Poseł Kukiz’15 w ten sposób ocenił funkcjonowanie Polskiej Fundacji Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Apel Kukiz'15 Polska Fundacja Narodowa Witold Pilecki IPN Holokaust historia Polski II wojna światowa