Polskie Radio
Section05

Prawo i Sprawiedliwość

M. Król: opozycja położy się Rejtanem, żeby zablokować usunięcie M. Banasia

- Im dłużej będzie grillowany Marian Banaś, tym lepiej dla opozycji. Opozycja nie zgodzi się na zmianę Konstytucji RP. Położy się Rejtanem, żeby wszelkie regulacje, które mogłyby usunąć z urzędu szefa NIK, były zablokowane - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "Sieci" Marek Król.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Trzmiel POLSKA NIK polityka Marek Król Najwyższa Izba Kontroli Marian Banaś

Sprawa Mariana Banasia. Ekspert: PiS nie ma dużego manewru

- Sprawa jest o tyle trudna, że wszystko jest dzisiaj w rękach Mariana Banasia. Teraz mogą być tylko stosowane naciski, czy to ze strony PiS, czy opinii publicznej - mówił dr Sebastian Gajewski, odnosząc się do sprawy szefa NIK na antenie Polskiego Radia 24. Z kolegi Michał Płociński stwierdził, że "partia rządząca nie ma dużego manewru".
Zobacz więcej na temat:  Marian Banaś Najwyższa Izba Kontroli polityka Sebastian Gajewski Grzegorz Jankowski Polskie Radio 24 POLSKA

Z. Kuźmiuk: funkcjonariuszom PRL odebraliśmy przywileje

- Obniżki emerytur dla funkcjonariuszy z czasów PRL, to oszczędności rzędu pół miliarda złotych rocznie. Te pieniądze są przeznaczone na wsparcie ludzi z dawnej "Solidarności". Walczyli z tamtym systemem i bardzo często żyją teraz w biedzie - powiedział w PR24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. - Zostawiam to osądowi wyborców - dodał. Gościem audycji był także poseł SLD Robert Kwiatkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica SLD rząd Mateusza Morawieckiego

A. Wróblewski: UE czeka nowe otwarcie w relacjach z Polską

- Instytucje europejskie muszą dokonać nowego otwarcia w relacjach z Polską. Unia Europejska wie, że trzeba coś reformować, bo brexit raczej na pewno będzie miał miejsce - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. Gośćmi audycji byli również Jerzy Mosoń z "Polish Market" oraz Adam Buła z "Polska The Times".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marian Banaś Najwyższa Izba Kontroli Unia Europejska Charles Michel Rada Europejska Ursula von der Leyen Mateusz Morawiecki Roman Polański Komisja Europejska Artur Wróblewski Antoni Trzmiel

Wiceszef MON: chcemy dymisji M. Banasia i honorowego rozwiązania sprawy

– Prawo i Sprawiedliwość oczekuje, że sprawa zostanie honorowo rozwiązana przez Mariana Banasia i szef NIK poda się do dymisji – powiedział w Trójce Wojciech Skurkiewicz, wiceszef MON. Gośćmi audycji byli również: Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta), Andrzej Halicki (PO), Marek Sawicki (PSL), Krzysztof Gawkowski (Lewica) i Patryk Jaki (Solidarna Polska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Patryk Jaki Solidarna Polska Andrzej Halicki Platforma Obywatelska Marek Sawicki PSL Polskie Stronnictwo Ludowe Wojciech Skurkiewicz PiS Krzysztof Gawkowski lewica Marian Banaś Najwyższa Izba Kontroli NIK