X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Puszcza Białowieska

Wyrok ws. Puszczy Białowieskiej. Ekspert: bez zaskoczenia

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że Polska złamała prawo wspólnotowe poprzez prowadzenie wycinki w Puszczy Białowieskiej. W PR24 komentarze prof. Jacka Hilszczańskiego z Instytutu Badawczego Leśnictwa i prof. Roberta Grzeszczaka z Uniwersytetu Warszawskiego oraz relacja korespondentki Polskiego Radia w Brukseli Beaty Płomeckiej. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Puszcza Białowieska Beata Płomecka

"Kompromis między Polską a UE jest na horyzoncie"

Podczas wtorkowego spotkania unijnych ministrów ds. europejskich poruszona zostanie kwestia praworządności w Polsce. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Frans Timmermans, ma przedstawić prezentację na temat stanu rozmów z rządem w Warszawie. W audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka komentarz Ryszarda Czarneckiego, europosła Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki Unia Europejska Komisja Europejska Prawo i Sprawiedliwość Frans Timmermans budżet ue Puszcza Białowieska

KE pyta: jakie Polska ma plany ws. Puszczy Białowieskiej

Minister środowiska Henryk Kowalczyk w Brukseli spotka się po południu z komisarzem unijnym odpowiedzialnym za środowisko, Karmenu Vellą. Wśród poruszonych tematów mają znaleźć się sporne kwestie, czyli prace w Puszczy Białowieskiej. O spotkaniu ministra środowiska z unijnym komisarzem mówiła w Polskim Radiu 24 korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Kowalczyk Bruksela ministerstwo środowiska Puszcza Białowieska Beata Płomecka Komisja Europejska

Polska zastosuje się do wyroku ws. Puszczy Białowieskiej

Polska jest państwem prawa, szanującym opinię rzecznika Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. Puszczy Białowieskiej – podkreślił minister środowiska Henryk Kowalczyk. Zapewnił, że Polska zastosuje się do ostatecznego wyroku Trybunału. Gościem magazynu Północ-Południe był Roman Mańka, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Puszcza Białowieska Unia Europejska bezpieczeństwo energetyczne gaz Nord Stream 2

Ekoterroryzm we współczesnym świecie

– Nie każdy protest, dotyczący zagadnień ekologicznych, jest demonstracją ekoterrorystów, ale też nie każdy protestujący jest ekologiem – powiedział dr Grzegorz Chocian, prezes Fundacji Konstruktywnej Ekologii. W najnowszej odsłonie audycji „Stacja Deszyfrująca” rozmowa o zagadnieniu ekoterroryzmu i jego oddziaływaniu na funkcjonowanie państw we współczesnym świecie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ekologia Sebastian Rybarczyk Puszcza Białowieska

"Polska polityka zagraniczna wraca na swoje dobre tory"

– Minister Czaputowicz może realizować miękką strategię naszkicowaną przez premiera Morawieckiego – ocenił Marcin Fijołek z portalu wpolityce.pl. Odniósł się w ten sposób do złagodzenia tonu polskiej dyplomacji w problematycznych kwestiach, które różnią Polskę z krajami Europy Zachodniej. Głos w dyskusji w audycji "Wróżenie z Faktów" Łukasza Warzechy zabrał również Mariusz Gierej z portalu mpolska24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Warzecha Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych reparacje wojenne Polityka zagraniczna Polski Jean-Claude Juncker Mateusz Morawiecki Puszcza Białowieska

Spór o praworządność w Polsce. Komentarz eksperta

Jak podkreślał po spotkaniu z szefową bułgarskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych, Polska jest nastawiona na dialog z Unią Europejską. Polityk jednocześnie zaznaczył, że – z perspektywy Warszawy – w wyjaśnianie kwestii spornych na linii Polska-UE powinien zostać włączony Trybunał Sprawiedliwości UE. W Polskim Radiu 24 komentarz prof. Roberta Grzeszczaka, eksperta ds. prawa europejskiego z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska Unia Europejska Bruksela Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ Puszcza Białowieska Bułgaria Rumunia