Polskie Radio
Section05
Adam Struzik

Mazowiecka instytucja dała 300 tys. zł dla "Zielonej granicy". Kosiniak-Kamysz próbuje tłumaczyć marszałka Struzika

– To nie jest bezpośrednie wsparcie marszałka, tylko jeden z instytucji mu podległych. Uważam, że kiedyś wspierano lepsze produkcje - mówił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, chcąc wytłumaczyć działania jego partyjnego kolegi, Adama Struzika, marszałka mazowieckiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agnieszka Holland FILM migracja kryzys migracyjny 2023 imigranci w Europie Mazowsze samorząd Warszawa mazowieckie regiony Władysław Kosiniak-Kamysz

Struzik musi przeprosić prezesa PiS. Chodzi o skandaliczne porównanie

Uprawomocnił się wyrok nakazujący marszałkowi województwa mazowieckiego Adamowi Struzikowi przeproszenie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego za opublikowanie jego wizerunku upodobnionego do wizerunku Adolfa Hitlera. Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację marszałka Struzika w tej sprawie, co oznacza, że musi on przeprosić lidera PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński sąd sądownictwo

Sąd zdecydował, że Adam Struzik naruszył dobra osobiste Jarosława Kaczyńskiego. Ma przeprosić prezesa PiS

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł w środę, że marszałek Mazowsza Adam Struzik ma przeprosić wicepremiera, szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego za opublikowanie w 2019 r. na Twitterze jego wizerunku upodobnionego do wizerunku Adolfa Hitlera - przekazał PAP pełnomocnik Kaczyńskiego mecenas Adrian Salus.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński media społecznościowe sąd twitter POLSKA polityka

"Niech zdecyduje społeczeństwo". Marszałek województwa nie wyklucza referendum ws. podziału Mazowsza

- Nie wykluczamy referendum w sprawie podziału województwa mazowieckiego, gdy pojawi się dotyczący tego konkretny projekt - powiedział marszałek Mazowsza Adam Struzik, wiceszef PSL. Przypomniał, że referendum może zarządzić sejmik wojewódzki bezwzględną większością głosów.
Zobacz więcej na temat:  Mazowsze mazowieckie województwo mazowieckie regiony Region Mazowsze Warszawa polityka PSL Radom Płock Siedlce

Adam Struzik: mazowieckie szpitale powinny sobie poradzić ze szczytem zachorowań

- Jeżeli nie będzie olbrzymiego wzrostu epidemii i nie będzie ciężkich przypadków, to mazowieckie szpitale powinny sobie poradzić ze szczytem zachorowań - podkreślił marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Członek zarządu Elżbieta Lanc zaznaczyła, że szpitale przygotowały nawet po kilkaset łóżek.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus COVID-19 pandemia epidemia mazowieckie społeczeństwo zdrowie bezpieczeństwo regiony POLSKA infografika

PSL ma swój "SokzBuraka"? Dziennikarz TVP zawiadamia prokuraturę i CBA

Ogromne emocje wzbudza w sieci portal "Wieści24". Na Twitterze internauci wykazują jego związki z Polskim Stronnictwem Ludowym, a ku temu skłania się też Cezary Gmyz. "Wygląda na to, że pochwały Adama Struzika pod adresem wiesci24 nie są przypadkiem, a zielone towarzystwo ma swój Sok z Buraka" - pisze dziennikarz TVP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Cezary Gmyz Polskie Stronnictwo Ludowe Władysław Kosiniak-Kamysz SokzBuraka

Korki w Warszawie. Miasto Jest Nasze: to wina marszałka województwa

"Oferta kolei jest gorsza niż trzydzieści lat temu. Za stagnację kolei regionalnych na Mazowszu odpowiada Adam Struzik, marszałek województwa" - wskazuje stowarzyszenie Miasto Jest Nasze i dodaje, że mniejsza liczba pociągów dojeżdżających do centrum Warszawy, to więcej samochodów korkujących ulice stolicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA mazowieckie regiony Warszawa transport publiczny zanieczyszczenie powietrza Miasto Jest Nasze smog

Bożena Żelazowska (PSL): mamy dobry czas dla Mazowsza

- Praca w samorządzie to doskonała lekcja do bycia następnie parlamentarzystą - powiedziała w Polskim Radiu 24 nowo wybrana posłanka PSL Bożena Żelazowska. - W tych wyborach jedynie mnie udało się wejść z 2. miejsca z list PSL-Koalicji Polskiej do Sejmu. To ukoronowanie mojej działalności najpierw społecznej, a teraz politycznej - dodała.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Sejm Prawo i Sprawiedliwość prawo Mazowsze PSL PSL-Koalicja Polska Władysław Kosiniak-Kamysz

Waldemar Buda: w PSL mamy do czynienia z konfliktem pokoleń

– Gdyby marszałek województwa mazowieckiego chciał, to mógłby najprawdopodobniej doprowadzić do zmiany lidera partii – powiedział Waldemar Buda, poseł Prawa i Sprawiedliwości. W polskich samorządach toczą się negocjacje dotyczące rządów na szczeblu lokalnym. Coraz większy rozdźwięk na temat sojuszy pojawia się w PSL. Czy dojdzie do szerszej współpracy pomiędzy partią rządzącą a Ludowcami?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PSL Polskie Stronnictwo Ludowe PiS Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 Władysław Kosiniak-Kamysz Marek Sawicki Donald Tusk Amber Gold