X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Sebastian Kaleta

Warszawa i Kraków. Kulisy afery reprywatyzacyjnej

- Informacje o możliwych wątpliwościach ws. reprywatyzacji trafiały do służb. Rodzi się pytanie, dlaczego służby nie podjęły odpowiednich działań - powiedział w audycji Nisztor Pyta Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. W Polskim Radiu 24 o aferze reprywatyzacyjnej mówił również Wojciech Dudziński, audytor śledczy. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna Warszawa Sebastian Kaleta

Sebastian Kaleta o działaniach komisji weryfikacyjnej

- Pan Massalski był od "papierów", a pan Kobylarz od "bezpośredniego" kontaktu z mieszkańcami - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Współpracownicy nazywanego "handlarzem roszczeń" Marka M. - Kamil Kobylarz i Hubert  Massalski - podkreślali podczas rozprawy komisji weryfikacyjnej, że nie byli "czyścicielami kamienic". Ten pierwszy za odmawianie odpowiedzi na pytania został ukarany grzywnami na kwotę 40 tys. złotych. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Komisja Weryfikacyjna Sebastian Kaleta

Spór o SN. O tym wyroku TK opozycja wolałaby zapomnieć

Nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym, zakładająca przejście w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65. rok życia i nie złożyli oświadczenia do prezydenta o chęci kontynuowania pracy, wywołała spore kontrowersje. Opozycja twierdzi bowiem, że skracanie kadencji pierwszej prezes SN jest niekonstytucyjne. Jednak podobne przypadki skracania bądź wdłużania kadencji sędziów miały miejsce przed rządami PiS. W 1998 r. Trybunał Konstytucyjny uznał, że takie działanie jest zgodne z prawem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy konstytucja Sebastian Kaleta Małgorzata Gersdorf TYLKO U NAS

Zmiany w ustawie o IPN. "Przepis karny nie był kluczowy"

Do Sejmu wpłynął projekt zmian w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej. Rząd chce wycofać się z przepisów karnych, które znajdują się w dokumencie. – Należy to odbierać jako racjonalne działanie, które ma wyciszyć szum wokół ustawy o IPN – powiedział w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Sebastian Kaleta, prawnik, wiceszef komisji weryfikacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna Sebastian Kaleta Instytut Pamięci Narodowej Izrael Polityka zagraniczna Polski polityka historyczna

Nagrody za warszawską reprywatyzację. "To hipokryzja"

Ponad 2,5 mln zł nagród w latach 2007-2013 przeznaczyła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz dla urzędników zajmujących się reprywatyzacją. Poinformował o tym na konferencji prasowej członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Sebastian Kaleta. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Warszawa dzika reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz Komisja Weryfikacyjna Sebastian Kaleta

Dwie osoby zatrzymane ws. reprywatyzacji Skaryszewskiej 11

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy są zamieszani w sprawę nieprawidłowości przy reprywatyzacji nieruchomości przy Skaryszewskiej 11. Jednym z zatrzymanych jest właściciel części nieruchomości. Drugim - radca prawny, z którego pomocy korzystał wymieniony właściciel. Obydwu mężczyznom zostaną we wtorek postawione zarzuty oszustwa w sprawie mienia znacznej wartości. W Polskim Radiu 24 komentarz wiceprzewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej Sebastiana Kalety.
Zobacz więcej na temat:  Sebastian Kaleta reprywatyzacja Warszawa prokuratura dzika reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna