Polskie Radio
Section05

Sejm

Powołanie komisji weryfikacyjnej ds. energetyki. Sejm zajmie się ustawą na najbliższym posiedzeniu

- Na najbliższym posiedzeniu Sejmu będzie procedowana ustawa o powołaniu Komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022. Powołanie Komisji jest istotne z punktu widzenia tego, co dzieje się na Ukrainie - powiedział na konferencji prasowej rzecznik PiS Rafał Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Bochenek Komisja Weryfikacyjna energetyka Rosja polityka

"Musimy dać odpór kontrrzeczywistości, którą tworzy opozycja". Prezes PiS na spotkaniu klubu

Polska Agencja Prasowa podaje, że prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas poniedziałkowego spotkania klubu mobilizował parlamentarzystów PiS. - Przyszłoroczne wybory są do wygrania, ale potrzebna jest ciężka praca z naszej strony. Musimy dać odpór tej kontrrzeczywistości, którą tworzy opozycja - podkreślał Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość partie polityczne wybory w Polsce POLSKA polityka

Wniosek o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. Co postanowi Sejm?

W przyszłym tygodniu Sejm zajmie się wnioskiem opozycji ws. odwołania ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. - Będę bronił Zbigniewa Ziobry, będę bronił spójności Zjednoczonej Prawicy - zapowiada premier Mateusz Morawiecki. W nieoficjalnych rozmowach politycy obozu rządzącego przyznają, że w tym głosowaniu każdy wynik jest możliwy. 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro opozycja Solidarna Polska Prawo i Sprawiedliwość

Wiceminister środowiska zachęca do oszczędzania energii w godzinach szczytu. "Korzyści również dla klimatu"

- Zachęcamy naszych obywateli do oszczędności, a najefektywniej można to robić we wskazanych przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne godzinach szczytu. Wtedy najwięcej prądu jest wytwarzanych z konwencjonalnych źródeł energii - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Łukaszewska-Trzeciakowska (wiceminister klimatu i środowiska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka energetyka ustawa Ministerstwo Klimatu i Środowiska Polskie Radio 24 OZE