Polskie Radio
Section05
Wielkanoc

"Przeżywamy ten czas jako zawieszenie". Ks. Piotr Mazurkiewicz o izolacji w czasie świąt

- Wielu ludzi bierze dziś udział w liturgii w internecie, ale wielu też śpieszy do kościołów, by zmieścić się w gronie tych pięciu osób, które mogą przebywać w świątyni - mówił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Piotr Mazurkiewicz. Gościem audycji była też psycholog, dr Anetta Pereświet-Sołtan oraz Marek Aureliusz Karczmarzyk, prawnik, wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku i o. Stanisław Tasiemski, dominikanin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Kościół katolicki Wielkanoc choroby zakaźne psychologia kwarantanna Koronawirus w Polsce

Triduum Paschalne i Wielkanoc w Programie 1 Polskiego Radia

W Wielki Czwartek Program 1 Polskiego Radia wyemitował Mszę Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Piątek Nabożeństwo Wielkopostne, a w Wielką Sobotę Orędzie Wielkanocne abp. Stanisława Gądeckiego i Liturgię Paschalną. Msze święte transmitowane będą również w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny. Radiowa Jedynka wspiera akcję #ZostańWDomu i zachęca do słuchania transmisji nabożeństw oraz audycji specjalnych przygotowanych na czas Świąt.
Zobacz więcej na temat:  Wielkanoc

Ks. Paweł Rytel-Andrianik: Niedziela Wielkanocna to moment zwrotny w przeżywaniu roku liturgicznego

- Pozdrowienie "Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!" daje nam nadzieję w tym trudnym czasie. (…) Z czasu postu i umartwienia przestawiamy się na kwestie życia i zmartwychwstania - powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Wielkanoc święta religia wiara Jezus Chrystus chrześcijaństwo

Kard. Nycz: kiedy zawodzi rozum, pozostaje nadzieja, jaką daje zmartwychwstały Pan

- Jezus przychodzi do nas tak, jak do zalęknionych apostołów i mówi: "Nie lękajcie się. Ja Jestem". On dobrze wie, że w tym czasie ludzi natarczywie stawiają pytania: gdzie jest Pan Bóg, gdzie jest Jezus Miłosierny. Czasami ludzie idą dalej i pytają: "Dlaczego nas karzesz Panie Boże, czyżby się skończyła się Twoja cierpliwość" - mówił kard. Kazimierz Nycz w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wielkanoc Warszawa Kazimierz Nycz Kościół święta