Polskie Radio
Section05
aktorstwo

Olgierd Łukaszewicz i jego życiowe misje

Aktor filmowy i teatralny, odtwórca licznych, często wybitnych kreacji. Jednak Olgierd Łukaszewicz w świadomości wielu miłośników filmu i tak na zawsze pozostanie Albercikiem z "Seksmisji". W tym roku aktor obchodził 70. urodziny. Tomaszowi Miłkowskiemu opowiedział o swoich życiowych wyborach, a także artystycznym dorobku. Efektem rozmowy jest książka "Seksmisja i inne moje misje".
Zobacz więcej na temat:  książki Olgierd Łukaszewicz literatura aktor aktorstwo aktorzy kino film polski

50. rocznica śmierci Zbigniewa Cybulskiego. Jego legenda żyje

8. stycznia mija 50. rocznica śmierci aktora. O jego fascynującym życiu i sztuce aktorskiej, a także o mniej znanych faktach mówili w audycji Trendy kultury jego przyjaciel Alfred Andrys i autorka książki "Cybulski – podwójne salto", Dorota Karaś. Autorka jako pierwsza opisała dzieciństwo aktora, natomiast Alfred Andrys był naocznym świadkiem śmierci Zbigniewa Cybulskiego na dworcu kolejowym we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zbigniew Cybulski aktor aktorstwo aktorzy kino film polski Joanna Sławińska

Kobiety sukcesu, kobiety biznesu: Erika Kaar – Karkuszewska

Ekonomia i aktorstwo. Oto przepis na życie i sukces zawodowy Eriki Kaar-Karkuszewskiej. Młoda Polka po studiach ekonomicznych postanowiła związać się z filmem. Pracuje na planach zdjęciowych, m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii,  Indiach i Stanach Zjednoczonych. W Polskim Radiu 24 przekonywała, że jej specyficzne, jak na wykonywany zawód, studia bardzo ułatwiają funkcjonowanie na rynku aktorskim.
Zobacz więcej na temat:  kobieta aktorstwo film polski