Polskie Radio
Section05
etat

Coraz więcej nauczycieli pracuje na etatach

W ciągu roku liczba nauczycieli zatrudnionych na etatach zwiększyła się o kilkanaście tysięcy - informuje czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna". To przeczyłoby powtarzanej w środowisku teorii, że reforma edukacji doprowadzi do masowych zwolnień w szkołach - przyznaje autor artykułu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji Narodowej Anna Zalewska Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego reforma edukacji praca etat nauczyciel edukacja

Jak uzdrowić system podatkowy? Jest rozwiązanie

Centrum im. Adama Smitha i środowiska przedsiębiorców sygnalizują, że polski system podatkowy wymaga radykalnych zmian. Wspólnie przygotowali jego nową koncepcję. Mówili o niej w audycji Szukając Dziury w Całym Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha), Katarzyna Gierczak-Grupińska (Fundacja Firmy Rodzinne) oraz Ireneusz Jabłoński (Warsaw Enterprise Institue).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Sadowski Ireneusz Jabłoński Łukasz Warzecha podatki przedsiębiorca przedsiębiorstwo pracownik etat

Polacy szukają stabilnego zatrudnienia

- W Polsce rodzi się mało dzieci, społeczeństwo się starzeje więc z roku na rok sytuacja pracodawców będzie się pogarszała, a rynek pracy coraz bardziej będzie należał do pracownika – powiedziała w Polskim Radiu 24 ekspertka ds. rynku pracy Izabela Przybysz (Instytut Spraw Publicznych). Odniosła się także do wyników badania, z którego wynika, że zdecydowana większość Polaków przedkłada poczucie stabilizacji zawodowej nad wysokość zarobków.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 praca zatrudnienie etat umowa o pracę wynagrodzenia