X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
małżeństwo

Co umowy małżeńskie między szlachtą mówią o pozycji kobiet?

- Chciałam pokazać nie tylko czołowe postaci ze środowisk magnackich czy bardzo zamożnych rodzin szlacheckich, ale też wszystkich tych, którzy być może przez historię zostali trochę zapomniani, natomiast istnieje wiele wspaniałych źródeł, które pozwalają doskonale przebadać to życie codzienne w dawnej Polsce - mówiła w Dwójce dr Anna Penkała, stypendystka programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Rzeczpospolita małżeństwo historia Polski NAUKA HISTORIA Katarzyna Kobylecka Fundacja na rzecz Nauki Polskiej badania

W labiryncie małżeństwa

- Małżeństwo to dziwna rzeczywistość, gdzie dwoje grzeszników zostaje postawionych wobec siebie, żeby stworzyć jedność i na mocy sakramentu stają się obrazem relacji, jaka jest pomiędzy Chrystusem a Kościołem, Ojcem, Synem i Duchem świętym. To jest taka kwadratura koła – mówił w audycji „Terlikowski na froncie”, ks. prof. Piotr Kieniewicz, marianin, autor książki „Labirynt małżeński”.
Zobacz więcej na temat:  religia wiara małżeństwo Tomasz Terlikowski

Kryzys rodziny. „Rozpad małżeństw to efekt naszych czasów”

Rodzina przeżywa w rozwiniętych krajach cywilizacji zachodniej poważny kryzys. Mimo wszystko młodzi ludzie decydują się na zawarcie małżeństwa. Co nimi kieruje? Dlaczego chcą to robić? Czy emocje odgrywają pierwszorzędną rolę przy wyborze towarzysza życia? Czy prawdą jest, że pierwszy poważny kryzys następuje mniej więcej rok po ślubie? O małżeństwach wśród młodych ludzi mówił w audycji Rodzina Od Kuchni Miłosz Lodowski z portalu Rebelya.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rodzina małżeństwo

Czy małżeństwo jest przeżytkiem?

– Można powiedzieć, że małżeństwo traci powoli swoją wyjątkową oryginalność – powiedział ks. Robert Skrzypczak, teolog i psycholog. W audycji „Życie z duszą, czy bez?” rozmowa na temat kondycji i odbioru społecznego instytucji małżeństwa we współczesnych czasach. Czy patrząc na wzrastającą liczbę rozwodów i związków nieformalnych, można powiedzieć, że małżeństwo to przeżytek, a ślubowanie przed ołtarzem to pusty rytuał?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Filip Memches małżeństwo wiara Kościół katolicki