X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
małżeństwo

Małżeństwo trzeba oprzeć na tych samych wartościach

Zdaniem gości audycji "Rodzina od kuchni" w każdym, nawet najbardziej szczęśliwym małżeństwie, może pojawić się kryzys. Faktem jest, że nikt tak naprawdę nie przygotowuje do życia w małżeństwie. O tym, czym jest rodzina, jak funkcjonuje oraz w jaki sposób przygotować się do jej założenia, mówili na antenie Polskiego Radia 24 Ewelina i Kamil Chełstowscy.
Zobacz więcej na temat:  rodzina społeczeństwo małżeństwo rodzice

Miłość w czasach Powstania Warszawskiego

Jak się okazuje chęć walki o wolność ojczyzny w czasie Powstania Warszawskiego bywała tak silna jak miłość, która rodziła się w tym czasie między młodymi powstańcami. Średnio odbywały się cztery śluby dziennie. Jak wyglądała ceremonia? Skąd para młoda miała obrączki? Zdradził Adrian Sobieszczański, przewodnik warszawski i historyk, z którym rozmawiała Agnieszka Ciecierska.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie Agnieszka Ciecierska małżeństwo II wojna światowa historia Polski HISTORIA

Seksualność coraz częściej oddziela się od prokreacji

Zapłodnienie metodą in vitro to problematyka wywołująca ciągłe dyskusje i radykalizację poglądów jej uczestników. Szczególne kontrowersje budzą wykorzystywania zmagazynowanego nasienia pobranego uprzednio zawczasu osób już nie żyjących. In vitro było jednym z tematów audycji Terlikowski na Froncie, której gościem był Filip Memches, dziennikarz portalu tygodnik.tvp.pl.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Polskie Radio 24 Tomasz Terlikowski in vitro miłość małżeństwo dzieci rodzina

Co umowy małżeńskie między szlachtą mówią o pozycji kobiet?

- Chciałam pokazać nie tylko czołowe postaci ze środowisk magnackich czy bardzo zamożnych rodzin szlacheckich, ale też wszystkich tych, którzy być może przez historię zostali trochę zapomniani, natomiast istnieje wiele wspaniałych źródeł, które pozwalają doskonale przebadać to życie codzienne w dawnej Polsce - mówiła w Dwójce dr Anna Penkała, stypendystka programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Rzeczpospolita małżeństwo historia Polski NAUKA HISTORIA Katarzyna Kobylecka Fundacja na rzecz Nauki Polskiej badania

W labiryncie małżeństwa

- Małżeństwo to dziwna rzeczywistość, gdzie dwoje grzeszników zostaje postawionych wobec siebie, żeby stworzyć jedność i na mocy sakramentu stają się obrazem relacji, jaka jest pomiędzy Chrystusem a Kościołem, Ojcem, Synem i Duchem świętym. To jest taka kwadratura koła – mówił w audycji „Terlikowski na froncie”, ks. prof. Piotr Kieniewicz, marianin, autor książki „Labirynt małżeński”.
Zobacz więcej na temat:  religia wiara małżeństwo Tomasz Terlikowski