Polskie Radio
Section05

noImage

STREFA WPŁYWÓW Szczerba: chcemy sprawdzić, w których więzieniach przebywał Karol Nawrocki

- Karol Nawrocki został odznaczony za bycie edukatorem więziennym - wyjawił w podcaście Polskiego Radia "Strefa Wpływów" europoseł KO Michał Szczerba. Zaznaczył, że, wspólnie z Dariuszem Jońskim zweryfikują tę sprawę. - Będziemy sprawdzać, w których zakładach karnych Karol Nawrocki przebywał, i czy przypadkiem, w tym samym czasie nie byli osadzeni tam jego towarzysze, czy współpracownicy, czy osoby, które znał - dodał. Gościem Renaty Grochal i Rocha Kowalskiego był też szef Katedry Socjologii Polityki z UW prof. Przemysław Sadura.
Zobacz więcej na temat:  podcast polityka Michał Szczerba Renata Grochal Roch Kowalski Karol Nawrocki POLSKA

Polskie Radio 24 Ziobro trafi przed komisję? "Będą robić z niego męczennika"

- Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa i każdy ma obowiązek stawić się przed komisję śledczą, czy mu się to podoba, czy nie, czy pytania, które będą zadawane, będą dla niego wygodne, czy nie. Żyjemy w państwie demokratycznym, w którym wszyscy mamy te same zasady - mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Wcisło (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sylwia Białek Zbigniew Ziobro Prawo i Sprawiedliwość komisja śledcza ds. Pegasusa

Adwokat o Trybunale Konstytucyjnym. "Już nie ma co ratować"

Zbigniew Ziobro myli się, uznając sejmową komisję śledczą do spraw Pegasusa za nielegalną - uważa prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Przemysław Rosati. W ocenie prawnika komisja działa legalnie, bo wyrok TK - na który powołuje się były minister sprawiedliwości - nie został opublikowany. Gość Trójki przyznał też, że TK "trzeba zbudować na nowo".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Polskie Radio adwokat Przemysław Rosati Renata Grochal

Polacy chcą do armii. Szef MON: gigantyczne zainteresowanie

Wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że nie ma planów przywrócenia powszechnego poboru do armii. Podkreślił, że zainteresowanie służbą w Wojsku Polskim i tak jest gigantyczne. Gość Jedynki odniósł się też do tematu pożyczki z USA na zakup sprzętu wojskowego. - To jest wyraz wielkiego zaufania do Polski - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Sygnały Dnia MON Władysław Kosiniak-Kamysz PSL Grzegorz Osiecki

Polskie Radio 24 Ustawa o asystencji osobistej. "Chcemy wyrównywać szanse"

- To jest dopiero początek ścieżki. W tym momencie czekamy, aż ustawa o asystencji osobistej dla osób z niepełnosprawnościami przejdzie właściwy proces legislacyjny i z niecierpliwością oczekujemy jej w Sejmie, byśmy mogli nad nią dyskutować i wprowadzić ją wreszcie w życie - mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka Polski 2050 Maja Nowak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Pawłowski Polska 2050 niepełnosprawność POLSKA polityka Sejm

Gawkowski odpowiada Tuskowi. "To premier ma narzędzia"

Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski powiedział, że będzie głosował za zniesieniem immunitetu Jarosławowi Kaczyńskiemu. Odniósł się też do wpisu Donalda Tuska, w którym szef rządu stwierdził, że rozliczanie PiS idzie za wolno. - To właśnie premier ma najwięcej narzędzi, by dokonywać rozliczeń - stwierdził gość Trójki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Krzysztof Gawkowski polityka lewica Trójka Renata Grochal

Wiceminister infrastruktury: termin wybudowania CPK jest realny

- Dzisiaj nie ma przeszkód, by CPK realizować w zakresie dostosowanym do realnych potrzeb i do realnego strumienia pasażerów, bez zabijania portów regionalnych - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister infrastruktury Przemysław Koperski. Ocenił, że terminy wybudowania CPK obiecane przez rząd są realne.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Roch Kowalski infografika cpk centralny port komunikacyjny infrastruktura kolej lotnictwo