Polskie Radio
Section05

noImage

NASZ WYWIAD Polska potęgą militarną? Co dzień umowy: Apache, wyrzutnie

To był prawdziwy maraton umów zbrojeniowych przed Świętem Wojska Polskiego. Czy można mówić o rewolucji w polskiej armii, o tym, że powoli stajemy się militarną potęgą? - Wyróżniamy się! - odpowiada polskieradio24.pl ekspert Mariusz Cielma (Nowa Technika Wojskowa). Chodzi między innymi o czołgi, pięść pancerną. Jeśli kupimy bardzo nowoczesne Apache'e, będziemy drugim pod względem liczebności użytkownikiem tych maszyn na świecie, po Stanach Zjednoczonych. Produkujemy dobre drony, systemy łączności. - I to nie koniec. Chcemy się uczyć - dodaje ekspert. I może kiedyś wyprodukujemy swoje pociski dalekiego zasięgu?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa wojsko armia Święto Wojska Polskiego Wojsko Polskie Patriot Apache siły zbrojne kleszcze bóbr

Bitwa Warszawska. "Nazwa nie oddaje jej złożoności i skali"

- Polskie środowiska prawicowe od początku starały się deprecjonować zasługi naczelnego wodza Józefa Piłsudskiego. Ze względów politycznych trwały ataki na niego zarówno wewnątrz kraju (…), jak i szły na marszałka donosy do najwyższej rady Ententy. Dowodem jest konferencja sierpniowa 1920 r., gdzie oskarżano Piłsudskiego o sprzyjanie bolszewikom i zdradę, co było pretekstem wstrzymania pomocy mocarstw zachodnich walczącej Polsce - mówił w Jedynce prof. Krzysztof Komorowski, historyk wojskowości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka bitwa warszawska 1920 Józef Piłsudski Krzysztof Komorowski

POLSKIE RADIO 24 "Bawili się tym państwem". Jacek Karnowski o rządach PiS

- Pieniądze ze spółek skarbu państwa były wydawane nie tylko na propagandę Prawa i Sprawiedliwości, ale i na hejterską działalność wobec innych polityków, o czym przekonaliśmy się bardzo tragicznie chociażby w dniu, gdy zginął Paweł Adamowicz w wyniku mordu politycznego - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, wiceminister funduszy i polityki regionalnej (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Fundusz Sprawiedliwości zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Państwowa Komisja Wyborcza Jacek Karnowski

POLSKIE RADIO 24 Miller: Tusk dał sygnał do rozliczeń PiS

- Niech politycy koalicji rządzącej nie występują codziennie z meldunkami o kolejnych aferach PiS. To będzie działać na ich niekorzyść. Ludzie zadają sobie pytania: "Co dalej?". Kto zastał zatrzymany, kto przesłuchany, kto otrzymał akt oskarżenia? Ponieważ następuje krępujące milczenie, to ludzie w końcu machną na to ręką - mówił w Polskim Radiu 24 były premier Leszek Miller.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk PiS POLSKA polityka Leszek Miller

POLSKIE RADIO 24 "Kopia działania służb putinowskich". Napieralski o rządach PiS

- Szczególnie przez ostanie cztery lata mieliśmy poczucie, że to, co dzieje się w Polsce, jest kopią działania służb putinowskich, ich doktryny, by skłócić, podzielić naród, zniszczyć demokrację. PiS to robił, to było ewidentnie widać (…). Jeżeli skłóci się naród, osłabi demokrację, to takim państwem łatwiej jest manipulować, a później może być jeszcze gorzej - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Napieralski (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Fundusz Sprawiedliwości zjednoczona prawica Donald Tusk Prawo i Sprawiedliwość