Polskie Radio
Section05
nowe technologie

Premiera nowej polskiej gry – „Regalia: Of Men And Monarchs”

Gra studia Pixelated Milk „Regalia” już w najbliższych tygodniach doczeka się swojej premiery na komputery i konsole. Produkcja, choć powstała w Polsce, jest swoistym hołdem dla japońskich gier fabularnych i ich odmian z taktycznym zacięciem. Jak zapewniają autorzy - rozgrywkę, będącą połączeniem różnych rozwiązań, uzupełnia humorystyczna fabuła utrzymana w pastiszowym stylu. O „Regalii” mówili w audycji 24. Poziom scenarzysta gry Jędrzej Łojewski i projektant Artur Świątek.
Zobacz więcej na temat:  gry gry komputerowe nowe technologie

Czy jesteśmy społeczeństwem informatycznym?

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj funkcjonowanie bez Internetu. Jest gigantyczną bazą danych i sposobem na łatwe komunikowanie się z całym światem. Ale czy oprócz nieograniczonej możliwości surfowania po sieci, umiemy już na co dzień korzystać z zalet informatyzacji? Mówił o tym w Polskim Radiu 24 Krzysztof Głomb ze Stowarzyszenia Miasta w Internecie.
Zobacz więcej na temat:  informatyk informatyka technologie komunikacja internet nowe technologie komputery

Gry komputerowe rozwijają umiejętności poznawcze

Choć wiele mówi się o uzależnieniu od komputera i gier komputerowych wśród młodzieży, to okazuje się, że mogą mieć one pozytywny wpływ na rozwój człowieka. – Potoczne i skrótowe myślenie na temat gier komputerowych w ogóle nie przystaje do badań naukowych. Jak się okazuje, gry komputerowe mogą rozwijać zdolności poznawcze – mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Skorko z Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gry komputerowe gry wideo nowe technologie

TYLKO U NAS Wirtualna rzeczywistość przyszłością e-sportu?

Virtual Reality – w tych dwóch słowach tkwi przyszłość gier wideo i esportu. Przekonać o tym graczy starają się twórcy sprzętu VR czy kolejnych gier, które coraz śmielej pojawiają się na rynku. Czy za kilka lat, zamiast monitorów, zawodnicy e-sportu korzystać będą z gogli, a trzymane przez nich w rękach myszy i klawiatury zastąpią wymyślne kontrolery?
Zobacz więcej na temat:  e-sport nowe technologie wirtualna rzeczywistość intel gry komputerowe TYLKO U NAS