Polskie Radio
Section05

pr24

„Dyplomacja uścisków dłoni już niewiele przyniesie”

– Temperatura sporu z Brukselą na temat praworządności jest obniżona – powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz po spotkaniu z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Dodał, że „obecnie nie należy się spodziewać, by w najbliższym czasie doszło do głosowania Rady UE ws. Polski. W Debacie Dnia komentarz Anny Sarzyńskiej z „wPolityce.pl” i Tomasza Walczaka z „Super Expressu”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma sądownictwa Jacek Czaputowicz Komisja Europejska Frans Timmermans

Szef MSZ zaprasza Fransa Timmermansa do Polski

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Frans Timmermans, oświadczył po czwartkowym spotkaniu z szefem polskiego MSZ, Jackiem Czaputowiczem, że ma nadzieję, że w ciągu kilku tygodni zostanie znalezione rozwiązanie sporu z Polską w sprawie praworządności. W Polskim Radiu 24 komentarz Małgorzaty Bonikowskiej z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Europejska Frans Timmermans Ministerstwo Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz reforma sądownictwa Trybunał Konstytucyjny

Porozumienie rządu z rezydentami. "Krok w dobrym kierunku"

- Porozmawiajmy o tym, by porozumienie ministra zdrowia z lekarzami rezydentami było sukcesem pacjentów, byśmy w tym sporze nie zapominali, że dotyczy on ludzi, którzy są chorzy, którzy chcą się leczyć, którzy chcą krótszych kolejek – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 Paweł Bejda z PSL. O porozumieniu lekarzy z ministrem Szumowskim mówił także Mirosław Suchoń z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna PSL Adrian Klarenbach służba zdrowia lekarz

Premier Izraela odpiera zarzuty korupcyjne. Komentarze

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zamieścił na Facebooku wiadomość, w której ponownie odpiera oskarżenia o korupcję. Choć przyznał, że śledczy najpewniej wydadzą zalecenia w sprawie zarzutów przeciwko niemu, to ostatecznie odrzuci je prokuratura. Mówił o tym w audycji Gorący Temat prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego) i Miłosz Lodowski (Rebelya.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Izrael antysemityzm Benjamin Netanjahu korupcja

"Wyczyn europosła Czarneckiego zasługiwał na stanowczą reakcję"

– Wydarzenia w Parlamencie Europejskim odbieram jako wyraz utraty cierpliwości przez Europę. Zamierza ona wykorzystywać przeciwko nam sztuczki, które sami tworzymy. Cała ta procedura jest wyjątkowa i pokazuje nastawienie elit europejskich do naszego kraju – mówił w Polskim Radiu 24 Adam Buła z dziennika "Polska The Times". Na naszej antenie również komentarz Macieja Kożuszka z "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Parlament Europejski Unia Europejska

Ekspert ds. wizerunku: przyszedł czas na polski etnocentryzm

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki powiedział w radiowej Jedynce, że bilans sporu o ustawę o IPN jest dla Polski pozytywny, bowiem nasz kraj zaczął budować prawdziwą politykę historyczną. "Państwo jak każda firma musi dbać o swój wizerunek" - dodał. O budowaniu przez Polskę wizerunku mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Lazar, ekspert ds. komunikacji i Public Relations.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Izrael IPN Holokaust

"Córki dancingu" w dystrybucji w Japonii. Skuteczna promocja polskiego kina za granicą

10 lutego 2018 roku na ekrany kin w Japonii wejdzie debiut fabularny Agnieszki Smoczyńskiej „Córki Dancingu”. O tym co robić aby polskie filmy trafiały do kin na świecie mówiła w audycji Trendy Kultury agentka sprzedaży Justyna Koronkiewicz, która doprowadziła do sprzedaży tego filmu do Japonii, a wcześniej do Tajwanu i Tajlandii. Dyskutowali też reżyserka "Córek Dancingu" Agnieszka Smoczyńska, agentka filmowa Małgorzata Janczak (film "Demon") i dziennikarz Remigiusz Kadelski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 film polski Joanna Sławińska kino Remigiusz Kadelski Agnieszka Smoczyńska

"Decyzja prezydenta daje przestrzeń do wyjścia z impasu"

„Skierowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę pytania ws. nowelizacji ustawy o IPN do Trybunału Konstytucyjnego widzimy jako drzwi, z których można zacząć jakiś dialog” - powiedziała w środę ambasador Izraela Anna Azari. O decyzji prezydenta mówili w audycji Debata Poranka Michał Rachoń (TVP Info) i dr Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda IPN Ryszard Czarnecki Parlament Europejski Trybunał Konstytucyjny

Leszek Miller: prezydent musiał podpisać ustawę o IPN

 - Jeśli chodziło o to, by penalizować tych, którzy używają sformułowań "polskie obozy śmierci" czy "polskie obozy koncentracyjne" to trzeba było takie wyrażenia wprowadzić do ustawy. Ustawa o IPN nie wzbudziłaby burzy, gdyby przepisy były precyzyjne – powiedział w audycji 24 Pytania były premier, były szef SLD Leszek Miller. Skomentował także odwołanie wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Leszek Miller SLD Parlament Europejski Izrael Ryszard Czarnecki IPN