Polskie Radio
Section05

przestępczość

Z lądu i powietrza. Trwa szeroko zakrojona akcja poszukiwania ojca podejrzanego o zabójstwo 6-latka

Policjanci pracują nad zatrzymaniem poszukiwanego listem gończym Grzegorza Borysa, 44-latka podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Trwa szeroko zakrojona akcji poszukiwawcza policjantów wspieranych przez Żandarmerię Wojskową, Straż Leśną oraz strażaków. W poniedziałek po południu prokuratura złożyła do sądu wniosek o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja Gdańsk dziecko zabójstwo

"Czas krwawego księżyca". Setki Indian zamordowanych z powodu ropy naftowej  

To była jedna z najgłośniejszych spraw kryminalnych lat 20. XX wieku w USA. Falę niewyjaśnionych zabójstw Indian z plemienia Osedżów prasa okrzyknęła "rządami terroru". O tej mrocznej epoce opowiada film Martina Scorsesego "Czas krwawego księżyca". W dniu polskiej premiery produkcji zachęcamy do przyjrzenia się tej szokującej historii.
Zobacz więcej na temat:  Indianie HISTORIA USA Stany Zjednoczone ropa naftowa Leonardo DiCaprio Robert De Niro Martin Scorsese FBI rząd zabójstwo Oscary 2024

Tragedia w Poznaniu. Mieszkańcy Łazarza o 71-letnim Zbysławie C.: już wcześniej się odgrażał

71-letni Zbysław C. najprawdopodobniej w czwartek zostanie przesłuchany przez prokuratora. Sąsiedzi nożownika przyznają, że przeważnie nikomu nie wadził, ale zdarzyło się, że groził mieszkańcom, że wysadzi ich kamienicę. Natomiast zaraz po zbrodni policja ustaliła, że niepokojąco zachowywał się od dwóch dni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony wielkopolskie Poznań dziecko

Z bronią białą pod synagogami i szkołami. Kolejne antysemickie incydenty we Francji

We Francji od ataków Hamasu na Izrael w ubiegłym tygodniu odnotowano około stu antysemickich incydentów - informuje francuskie MSW. Władze podkreślają jednocześnie, że nie ma na razie przesłanek o możliwych atakach terrorystycznych wymierzonych w społeczność żydowską we Francji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Izrael Hamas Strefa Gazy atak Hamasu na Izrael Francja antysemityzm przemoc terroryzm

Grodzki w końcu stanie przed sądem? W tle nie tylko zarzuty o korupcję, ale też oszustwa i pranie brudnych pieniędzy

Nie tylko korupcja, ale też oszustwa i pranie brudnych pieniędzy pod przykrywką Fundacji Pomocy Transplantologii - to zarzuty, które, jak ustalił portal niezalezna.pl, śledczy skierowali w drugim wniosku o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki policja prokuratura korupcja pieniądze Senat polityka immunitet oszustwo szpital

"Pociągnięcie sprawców do odpowiedzialności jedynie kwestią czasu". Wiceszef MS o "Pandora Gate"

- Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wzywani są kolejni świadkowie, którzy przekazują informacje o skali przerażającego procederu seksualnego wykorzystywania nieletnich w środowisku youtuberów. Pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców jest jedynie kwestią czasu - powiedział wiceszef MS Piotr Cieplucha.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pedofilia policja Ministerstwo Sprawiedliwości internet influencer influencerzy służby i bezpieczeństwo

Gangi imigranckie sieją terror w Szwecji. Szef policji: to najbrutalniejszy miesiąc w historii

W Szwecji od 7 września do wtorku 10 października miało miejsce 60 poważnych aktów przemocy - 12 osób zginęło, a pięć zostało rannych. Jest to najbardziej brutalny miesiąc w historii - przekazał komendant główny szwedzkiej policji Anders Thornberg.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Szwecja Sztokholm służby i bezpieczeństwo policja pożar zabójstwo przemoc narkotyki migracja imigranci w Europie wybuch