Polskie Radio
Section05
przetarg

Trasa S7. Skarga dotycząca przetargu oddalona, budowa odcinka na Mazowszu może ruszać

Coraz bliżej do podpisania kontraktu na zaprojektowanie i budowę odcinka trasy ekspresowej S7 na odcinku Czosnów - Kiełpin. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że Krajowa Izba Odwoławcza w całości oddaliła odwołanie jednej z firm, która startowała w przetargu, ale go nie wygrała. Teraz po spełnieniu ważnego wymogu, GDDKiA będzie mogła podpisać kontrakt ze zwycięzcą postępowania.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura GDDKiA inwestycje drogi przetarg

Warszawscy drogowcy sprzedali porzucone auta. Aukcje na ponad milion złotych

 - Oficjalnie zakończyliśmy procedury związane z piątym przetargiem na sprzedaż pojazdów, które po odholowaniu w ciągu 6 miesięcy nie zostały odebrane przez właścicieli i przeszły na własność miasta. We wszystkich dotychczasowych aukcjach uzyskaliśmy już ponad milion złotych - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online Warszawa samochody sprzedaż kierowcy przetarg

Kilkanaście firm chce budować kolejny odcinek trasy S19. GDDKiA: wszystkie oferty przekraczają budżet

W przetargu na projekt i budowę 24 km odcinka Sokółka-Czarna Białostocka trasy S19 wpłynęło 12 ofert. Najniższą cenę 828,8 mln zł brutto zaproponowała firma Stecol Corporation z Chin, najdroższą - ponad 1,1 mld zł - Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor sp. z o.o. Wartość przetargowego zamówienia wynosiła blisko 815,9 mln zł brutto, co oznacza, że wszystkie zaproponowane przez firmy ceny przekraczają ją.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje przetarg infrastruktura GDDKiA drogi

Sprzedaż częstotliwości 5G. "Priorytetem powinno być bezpieczeństwo, nie zyski"

Przy sprzedaży częstotliwości na potrzeby sieci 5G priorytetem powinno być bezpieczeństwo, a nie zyski - wynika ze stanowiska Związku Cyfrowa Polska. Cena wywoławcza każdego bloku częstotliwości wynosi 450 mln zł. Do wtorku trwały konsultacje Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczące sprzedaży częstotliwości na potrzeby sieci 5G.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA telekomunikacja technologia sieć 5G przetarg infrastruktura infrastruktura krytyczna

Kolejni wykonawcy infrastruktury CPK wybrani w przetargu. Zaprojektują obiekty wspierające

Centralny Port Komunikacyjny wybrał oferty w pierwszym przetargu na projektowanie obiektów wspierających lotnisko. Spółka planuje podpisać umowę ramową z 13 podmiotami, które zaprojektują m.in. wieżę kontroli lotów czy centrum operacyjne portu lotniczego. Wśród 13 podmiotów, które spełniły warunki udziału w postępowaniu przetargowym, znalazło się dziewięć firm i cztery konsorcja.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA centralny port komunikacyjny infrastruktura inwestycje port lotniczy projektowanie przetarg

Kolejny przetarg rozstrzygnięty. CPK ma Generalnego Projektanta Inżynierii Lądowej

Spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała umowę z firmą Dar Al-Handasah Consultants na Generalnego Projektanta Inżynierii Lądowej. Wykonawca ma przygotować projekt infrastruktury lotniskowej, m.in. dróg startowych i kołowania. Dar Al-Handasah Consultants jest międzynarodowym konsultantem projektowym z doświadczeniem w planowaniu i projektowaniu lotnisk wraz z infrastrukturą techniczną.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA centralny port komunikacyjny infrastruktura lotnictwo przetarg

Kolejne umowy i przetargi na budowę dróg. Wsparciem dla wykonawców ma być waloryzacja wartości kontraktów

Plany inwestycyjne, wyzwania związane z realizacją zadań przez wykonawców oraz ogólna sytuacja na rynku budowlanym - to stałe tematy spotkań GDDKiA z branżą. Podczas kolejnej tury rozmów mówiono o przeciwdziałaniu ekonomicznym skutkom wojny w Ukrainie na polskim rynku budowlanym. Wiceminister infrastruktury, Rafał Weber, zapowiedział, że jeszcze w tym roku Rada Ministrów przyjmie uchwałę w sprawie Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA drogi infrastruktura GDDKiA inwestycje przetarg

GDDKiA przygotowuje drogę do planowanej elektrowni jądrowej. Rusza opracowanie dokumentacji

Dokumentacja dla nowej drogi krajowej, która poprowadzi do miejsca, gdzie powstać ma elektrownia jądrowa, powstanie w przyszłym roku - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Umowa na przygotowanie dokumentacji tej trasy została podpisana pod koniec sierpnia tego roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA GDDKiA elektrownia atomowa energetyka dokumentacja przetarg infrastruktura

Miliony na kontraktach ze spółkami Skarbu Państwa. CBA prześwietla spółki związane z Aleksandrem Gradem

- Spółki związane z byłym ministrem Donalda Tuska już za rządów Zjednoczonej Prawicy zarobiły miliony na kontraktach z państwowymi spółkami energetycznymi. Śledczy sprawdzają, czy w latach 2016–2017 przy ich zawieraniu nie dochodziło do korupcji i nieuczciwej konkurencji – pisze tygodnik "Gazeta Polska" w środowym wydaniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka pieniądze prawo korupcja przetarg Aleksander Grad GOSPODARKA

Wschodnia Obwodnica Warszawy. GDDKiA: jesienią kierowcy pojadą nowym odcinkiem S17

- Na budowie odcinka S17 od Warszawy Wschód (Zakręt) do węzła Lubelska układane są ostatnie metry nawierzchni betonowej oraz trwają prace bitumiczne na drogach lokalnych. Szacujemy, że kierowcy z nowego węzła i fragmentu S17 skorzystają jesienią tego roku - poinformowała rzecznik warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA GDDKiA transport drogi Warszawa budowa przetarg inwestycji infrastrukturalne UE ministerstwo infrastruktury infrastruktura

UOKiK tropi zmowy przetargowe w zamówieniach publicznych. Dwie sprawy zakończyły się karami

Urząd Ochrony Konkurencji i Konkurentów wydał dwie decyzje dotyczące zmów przetargowych, w których nałożył kary w łącznej wysokości ok. 330 tys. zł. Urząd poinformował, że przedsiębiorcy próbowali wpłynąć na wynik zamówień publicznych na utrzymanie zieleni w woj. lubuskim oraz przewozu osób w woj. śląskim organizowanych przez samorządy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK zmowa cenowa przetarg zamówienia publiczne firma przedsiębiorca