Polskie Radio
Section05
reklama

Sektor mediów, reklamy i rozrywki w dobie pandemii. Jest raport dot. strat i zysków

Przychody polskiego sektora mediów i rozrywki zmniejszą się w 2020 r. w porównaniu z poprzednim rokiem o 560 mln dol. tj. o 5,4 proc. Najbardziej ucierpią kina i prasa. Jednocześnie rośnie znaczenie i przychody reklamowe w internecie, wynika z raportu PwC "Entertainment & Media Outlook 2020 - 2024".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA reklama internet media finanse PwC koronawirus Koronawirus w Polsce

"Pamiętajcie o rabacie z kodem". Influencerki wykorzystały temat aborcji do reklamy

Trenerka fitness i influencerka Joanna Majka wykorzystała zakaz tzw. aborcji eugenicznej wynikający z orzeczenia TK do promocji batonów na Instagramie. "Materiał pojawił się na jej profilu bez naszej wiedzy i akceptacji" - skomentowała firma, której produkt reklamowała Majka i jednocześnie poinformowała o zakończeniu współpracy. O reklamę pokusiła się także modelka Klaudia El Dursi. Pisząc o "lęku" i "państwie pełnym absurdu" wspomniała przy okazji o "pięknym płaszczyku".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa kobieta protest aborcja Trybunał Konstytucyjny reklama

Warszawski ratusz będzie się reklamował na przystankach. Spółka Agory zarobi miliony złotych

Władze Warszawy podpisały nową umowę z należącą do Agory spółką AMS - informuje portal wirtualnemedia.pl. Umowę zawarto bez przetargu, w tzw., trybie z wolnej ręki. Wydawca "Gazety Wyborczej" zarobi na kontrakcie 3 mln zł. Jak przypomina portal tvp.info, to kolejne miliony złotych, jakie ratusz w czasie prezydentury Rafała Trzaskowskiego kieruje do spółki, która w ostatnim czasie zasłynęła z "włamań" do wiat przystankowych i plakatów szkalujących ministra zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Gazeta Wyborcza media reklama

UOKiK bada uchwałę krajobrazową. Obawa monopolu spółki z Grupy Agory

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie ws. warszawskiej uchwały krajobrazowej - poinformował UOKiK. Urząd sprawdzi, czy nie prowadzi ona do utworzenia na rynku reklamy zewnętrznej monopolu jednej spółki. Jak informuje UOKiK, chodzi o wyłącznego zarządcę powierzchni reklamowej dostępnej na wiatach przystankowych komunikacji miejskiej - spółki AMS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA UOKiK Warszawa prawo reklama konkurencyjność

Jak sprawić by reklamy były estetyczne i przyciągały uwagę?

W audycji "Cztery pory roku" gościliśmy Natalię Koralewską i Jakuba Knerę z Gdańskiej Szkoły Szyldu, którzy opowiedzieli o nowym przedsięwzięciu mającym na celu stworzenie oryginalnych rozwiązań typograficznych dla wybranych gdańskich lokali. - Zaprosiliśmy do współpracy znakomitych projektantów - młodych i ambitnych absolwentów szkół artystycznych - mówi Natalia Koralewska. 
Zobacz więcej na temat:  reklama baner społeczeństwo Karolina Rożej Piotr Kędziorek Gdańsk Monika Chrobak przedsiębiorstwo