Polskie Radio
Section05
reklama

PiS będzie rozmawiać o podatku od reklam z koalicjantami. Fogiel: nikt nie chce kneblować prawa do wyrażania opinii

 - Chętnie poznamy szczegóły stanowiska Porozumienia, będziemy rozmawiać w gronie Zjednoczonej Prawicy; myślę, że dojdziemy do konsensusu - mówił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do planowanego podatku od reklam. Podkreślał, że będzie on dotyczył "dużych koncernów medialnych".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media podatki reklama pieniądze społeczeństwo

Marek Król: nikt przy zdrowych zmysłach nie powie, że płacenie podatków ogranicza wolność słowa

- Nikt przy zdrowych zmysłach nie powie, że płacenie podatków ogranicza wolność słowa. W tej sytuacji to właściwie monopol spirytusowy miałby największe problemy z wypowiedzią, bo płacą ogromne podatki - skomentował zarzuty wobec pomysłu opodatkowania reklam w mediach jako ograniczającego wolność słowa Marek Król, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  media protest podatki pieniądze reklama wolność prasy wolność słowa ustawa Marek Król zjednoczona prawica POLSKA polityka Polskie Radio 24

Agora przeciw podatkowi od reklam. Zarząd narzeka na trudną sytuację, sam zarabia krocie

Agora, która jest m.in. wydawcą "Gazety Wyborczej", gorąco wsparła środowy protest pod hasłem "Media bez wyboru". Spółka w ostatnim czasie notuje straty i co jakiś czas w przestrzeni publicznej pojawiają się informacje o zwolnieniach w podległych im podmiotach. Zarząd Agory tymczasem zarabia ogromne pieniądze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media podatki reklama pieniądze społeczeństwo

"Mieliśmy dzień bez fake newsów". Siewiereniuk-Maciorowska o proteście niektórych mediów

- Problem polega na tym, że mają płacić podatki tak jak wszyscy inni w tym kraju. I oto jest cały dramat - komentowała środowy protest mediów na antenie Polskiego Radia 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (portal "Dzień Dobry Białystok"). Gościem audycji był również Marian Kowalski (kowalski.tv).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media Polskie Radio 24 Michał Rachoń Marian Kowalski podatki reklama w internecie reklama

Projekt składki od reklam na wstępnym etapie prac. Ministerstwo Finansów zaprasza do konsultacji

Do 16 lutego ministerstwo Finansów czeka na uwagi i propozycje merytoryczne do projektu ustawy dotyczącego składki od reklam. Swoje propozycje mogą składać zainteresowane podmioty rynkowe. Chodzi o projekt ustawy o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów.  
Zobacz więcej na temat:  reklama media podatki Ministerstwo Finansów GOSPODARKA

"Jesteśmy otwarci na to, by rozmawiać". Rzecznik rządu o projekcie podatku od reklam

- Jesteśmy zaskoczeni tak silną reakcją już na tym etapie - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do projektu ws. podatku reklamowego. Podkreślił, że poszczególne progi przychodów mogą ulec korekcie, a po zebraniu wszystkich uwag planowane jest spotkanie poświęcone tej kwestii.
Zobacz więcej na temat:  media podatek wolność słowa dziennikarstwo społeczeństwo Piotr Müller reklama protest POLSKA

Joanna Lichocka: składka od przychodów z reklam nie naruszy stanu finansowego żadnego z mediów

- Składka od przychodów z reklam na poziomie dwóch, trzech czy pięciu procent nie naruszy stanu finansowego żadnego z istniejących mediów - powiedziała w środę poseł PiS Joanna Lichocka. - Mówienie, że jest to zamach na stabilne istnienie mediów - jest wprowadzaniem opinii publicznej w błąd - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media podatki reklama pieniądze społeczeństwo Joanna Lichocka

Rozmowa Kulczyka z Grasiem. Mazurek przypomniała, jak PO postępowała z mediami

Protest komercyjnych mediów, który jest odpowiedzią na plany wprowadzenia podatku od reklamy internetowej i konwencjonalnej, gorąco wspierają politycy opozycji. Internauci przypomnieli tymczasem pamiętną rozmowę Pawła Grasia, bliskiego współpracownika b. premiera Donalda Tuska z miliarderem Janem Kulczykiem. Obaj panowie w jednej z warszawskich restauracji omawiali kwestię zwolnienia ówczesnego naczelnego "Faktu" i wpłynięcia na koncern Ringier Axel Springer.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media podatki reklama pieniądze społeczeństwo Platforma Obywatelska Beata Mazurek Paweł Graś Jan Kulczyk Donald Tusk fakt

Podatek od reklam. Tomasz Latos: to tylko zapowiedź ograniczenia kreatywnej księgowości

- Może trzeba będzie – zamiast pewnej kreatywności związanej z księgowością, gdzie wykazuje się jak najmniejsze dochody – zapłacić podatek związany z przychodem. Jest to tylko zapowiedź, żeby taką "kreatywność" ograniczyć - powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos, odnosząc się do planów dotyczących wprowadzenia podatku od reklam w mediach.
Zobacz więcej na temat:  media protest telewizja prasa reklama reklama w internecie podatki ustawa Tomasz Latos POLSKA polityka Polskie Radio 24

TYLKO U NAS Akcja "Media bez wyboru". Dr Hanna Karp: być może wiele hałasu jest o nic

- Warto, by dzisiaj radio publiczne i telewizja objaśniały, o co tak naprawdę chodzi - powiedziała w rozmowie z PolskieRadio24.pl dr Hanna Karp, medioznawca z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w komentarzu do protestu mediów komercyjnych. Podkreśliła, że "ten podatek ma objąć przede wszystkim cyfrowych gigantów". - Chciałabym, by strona rządowa przedstawiła, jak to ma wyglądać w szczegółach. Być może wiele hałasu jest o nic - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media podatki reklama pieniądze społeczeństwo

"Podatków nie płacą, a wpływ na życie polityczne mają gigantyczny". Prof. Ryba o podatku od reklam

- Pamiętajmy, że te media, czasem koncerny medialne o zasięgu globalnym, funkcjonują w sposób nierównoprawny. Podatków zasadniczo nie płacą lub płacą w pomniejszonej formie, a wpływ na życie polityczne mają gigantyczny - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, historyk z KUL. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA media podatki społeczeństwo reklama