Prezes Polskiego Radia o Nagrodach Mediów Publicznych - Polskie Radio realizuje swoją misję publiczną na każdym polu. Widać to także kiedy ogłaszamy i kapitułę, i nominowanych do Nagród Mediów Publicznych - mówiła prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, odnosząc się do ogłoszenia nominowanych. Zobacz więcej na temat: płyta pieśń Stanisław Moniuszko media publiczne Łukasz Borowicz Marcin Pospieszalski Kraków Krzysztof Czabański telewizja telewizja publiczna TVP Dwójka Nagrody Mediów Publicznych 2022 Nagrody Mediów Publicznych
"Moja sentymentalna podróż do Republiki". Zbigniew Krzywański o wyjątkowym koncercie W najbliższą sobotę legendy polskiej sceny muzycznej Zbigniew Krzywański i Leszek Biolik ponownie wystąpią razem na jednej scenie i zaprezentują piosenki z repertuaru swojego dawnego zespołu. - Moją rolą jest wystąpić w tym koncercie w formule jednego z projektów, które robię razem z Jackiem Bończykiem i Kubą Nowakiem, pt. "Czarno-Białe Ślady". To taka moja sentymentalna podróż do Republiki - mówi na antenie Jedynki Zbigniew Krzywański. Zobacz więcej na temat: muzyka rozrywkowa Maria Szabłowska Muzyczna Jedynka Poznań Rock Grzegorz Ciechowski Piotr Rogucki Błażej Król piosenka zespół Leszek Biolik
Przedsmak festiwalu polskiej piosenki. Bartek Deryło, Marek Kościkiewicz i Krystian Ochman w Trójce Już za osiem dni czeka nas 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, który odbędzie się w dniach 17-20 czerwca. W czwartkowym wydaniu audycji "Nasza tonacja" Łukasz Ciechański skupił się na wykonawcach, którzy triumfowali na Festiwalu, zarówno rok temu, jak i w poprzednich latach. W czwartkowe wczesne popołudnie zagrali nam m.in. Bartek Deryło, Krystian Ochman oraz Marek Kościkiewicz. Zobacz więcej na temat: Łukasz Ciechański Trójka MUZYKA muzyka hp De Mono Marek Kościkiewicz Bartek Deryło Krystian Ochman Opole Kasia Nosowska Lech Janerka sanah Kazik Staszewski
Artyści wspierają Ukrainę: wielki koncert w NOSPR "Let Poland be Poland – Chwała Ukrainie" – tak zatytułowany jest koncert, który w sobotę, 30 kwietnia odbędzie się w sali NOSPR w Katowicach. Wezmą w nim udział gwiazdy polskiej muzyki i gość specjalny: Vyrij – młodzieżowy chór ukraiński. Część dochodów z biletów zostanie przekazana na pomoc Ukrainie. Zobacz więcej na temat: KULTURA muzyka hp MUZYKA NOSPR Katowice Ukraina Patrycja Markowska L.U.C. AbradAb Karolina Czarnecka Ania Dąbrowska Mateusz Pospieszalski Grzegorz Markowski Piotr Rogucki Trójka
Koncert "Let Poland be Poland - Chwała Ukrainie". Tak pomaga muzyka Abradab, Karolina Czarnecka, Grzegorz Markowski, Mateusz Pospieszalski, Renata Przemyk, czy Piotr Rogucki, oraz ukraiński chór Vyrij - to tylko niektóre gwiazdy, które usłyszeć będzie można podczas koncertu "Let Poland be Poland - Chwała Ukrainie". Zobacz więcej na temat: Czwórka Robert Grzędowski Ukraina wojna na Ukrainie NOSPR koncert AbradAb Karolina Czarnecka Patrycja Markowska Grzegorz Markowski L.U.C. Mateusz Pospieszalski
Renata Przemyk: po 30 latach na scenie - mam za co dziękować [WIDEO] - Mam wierną publiczność, współpracowników i wielu cudownych ludzi, których spotkałam na swojej drodze i dzięki którym mogłam śpiewać i być potrzebna artystycznie. To jest niesamowite, bo śpiewa się dla ludzi, dlatego bardzo chciałam tę okrągłą rocznicę świętować z przytupem - mówiła w Dwójce Renata Przemyk – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, która w tym roku obchodzi jubileusz swojej pracy artystycznej. Zobacz więcej na temat: Dwójka Robert Mazurek muzyka współczesna KULTURA
Renata Przemyk: dałam radę, choć nie było łatwo Nasz gość przez lata krył za potężnym głosem ogromną niepewność i wrażliwość. - Miałam przeświadczenie, że muszę się pojawić na scenie i że jeśli tam się uda, to ze wszystkim się uda - opowiada Katarzynie Stoparczyk. Zobacz więcej na temat: MUZYKA STYL ŻYCIA koncerty kariera piosenka Kasia Stoparczyk Trójka
Jubileuszowa płyta Renaty Przemyk. "Podróż sentymentalna" Niedawno ukazała się najnowsza płyta artystki wydana z okazji 30-lecia pracy artystycznej. To wyjątkowy, jubileuszowy album - największe przeboje w nowych aranżacjach i w niesamowitych duetach. Renacie Przemyk towarzyszą m.in. Adam Nowak, Buslav, Czesław Mozil, John Porter, Leski, Marek Dyjak, Skubas, Wojciech Waglewski, Igor Herbut i inni. Zobacz więcej na temat: Ula Kaczyńska Muzyczna Jedynka album MUZYKA
Renata Przemyk: kiedy czuję akceptację publiczności, chcę dawać więcej - Kocham muzykę i w czasie śpiewana odczuwam dużą przyjemność. To jest wymiana energii z publicznością, która daje mi siłę. To jest rodzaj nałogu, bo ma się ochotę tam wracać i czerpać od ludzi i czuję się wtedy silniejsza, ale czuję też, że daję coś wartościowego - mówiła w Dwójce znakomita polska wokalistka Renata Przemyk. Zobacz więcej na temat: Dwójka piosenka muzyka współczesna Jakub Kukla
Największe przeboje Renaty Przemyk w nowych aranżacjach - Chodziło o to, żeby dać tym piosenkom nowe życie, które były specjalnie dobierane na okazję jubileuszu, a wcześniej specjalnie zostali dobrani moi ukochani goście - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Renata Przemyk, która z okazji 30-lecia aktywności scenicznej wydała jubileuszowy album "Renata Przemyk i mężczyźni". Zobacz więcej na temat: Zbigniew Zegler album jubileusz punk
Renata Przemyk o granicy między prawdą a kłamstwem - W piosence "Kłamiesz" śpiewamy razem z Vieniem o tym, jak granica między prawdą a kłamstwem nie zawsze bywa wyraźna. Zdarza się, że przesuwamy ją w którąś stronę, która wydaje się być bardziej korzystna - mówi w "Muzycznej Jedynce" Renata Przemyk. Zobacz więcej na temat: piosenka album Vienio Marcin Kusy
Renata Przemyk: takiej płyty nie mogłabym nagrać w pojedynkę 8 maja ukaże się najnowsza płyta Renaty Przemyk, a niej trzynaście piosenek zaśpiewanych w duetach z wyjątkowymi Mężczyznami. - Takie spotkania wydobywają z utworów nowy sens. Nadają im dodatkowe znaczenie - mówi artystka. Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Vienio Kasia Dydo Damian Sikorski
Muzyczne spotkania z Renatą Przemyk Piotr Metz przygotował kolejne, muzyczne, poranne spotkania. Tym razem główną bohaterką będzie Renata Przemyk i jej muzyka. Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA muzyka hp Piotr Metz
Ponad 70 artystów na Wiankach 2019 w Krakowie Dziewięć scen, koncerty ponad 70 artystów, Unsound Silent Disco, noc klubowa, warsztaty z plecenia wianków czy największa lekcja jogi – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na tegoroczne Wianki. Święto Muzyki w Krakowie odbędzie się 22 czerwca. Zobacz więcej na temat: Trójka patronat muzyka rozrywkowa Mela Koteluk Kraków
2 października "Kochaj mnie jak wariat" Renata Przemyk Utwór znalazł się na debiutanckim, winylowym albumie Renaty Przemyk, nagranym w studiu Krakowskiego Teatru Sceny STU. Autorem tekstu i muzyki jest Sławomir Wolski. Zobacz więcej na temat: Trójka Piotr Metz
Renata Przemyk zaśpiewała dla powstańców Artystka opowiada o wyzwaniach związanych z interpretacją przedwojennych utworów oraz przekazie, który trafia do odbiorców w każdym wieku. - Udział w koncercie upamiętniającym warszawskich powstańców to duża odpowiedzialność, ale i wielki przywilej - mówi. Zobacz więcej na temat: MUZYKA Powstanie Warszawskie rocznica koncert Marta Januszewska
Renata Przemyk o Cohenie i "Boogie Street" W "Nocnej Polsce" spotkaliśmy się z Renatą Przemyk, która opowiedziała o spektaklu i płycie "Boogie Street". Słuchaliśmy też piosenek Leonarda Cohena w jej wykonaniu i w tłumaczeniu Daniela Wyszogrodzkiego. Poza tym jak zwykle sporo polskich nowości. Zobacz więcej na temat: Trójka Tomasz Żąda
Renata Przemyk śpiewa Leonarda Cohena - To są troszeczkę mniej znane utwory Cohena, nie największe hity, ale są naprawdę świetne - tak o zawartości swojej najnowszej płyty "Boogie Street" opowiada Renata Przemyk. Wokalistka zaznacza, że utwory legendarnego barda zrobiła "po swojemu". Zobacz więcej na temat: MUZYKA piosenka