X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
światło

Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Warszawy

Przedstawiciele różnych organizacji harcerskich w Archikatedrze świętego przekazali kardynałowi Kazimierzowi Nyczowi Betlejemskie Światło Pokoju. Zapalone trzydziesty pierwszy raz w Grocie Narodzenia w Betlejem jest znakiem braterstwa, jedności i pokoju. Hasłem tegorocznej sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju są słowa "W Tobie jest światło".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA światło pokój harcerstwo Kazimierz Nycz Warszawa Boże Narodzenie aktualności katolickie

NCBiR wspiera regiony w innowacyjnych przedsięwzięciach

W 1977 roku został wybudowany pierwszy na świecie światłowód telekomunikacyjny długości 9 kilometrów. Łączył dwie centrale telefoniczne w Turynie, we Włoszech. W Polsce pierwszy kabel światłowodowy został zaprojektowany i stworzony już rok później przez pracowników Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Historia ta ma ciąg dalszy, a jest związana ze wspólnym przedsięwzięciem fotonicznym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z województwem lubelskim.
Zobacz więcej na temat:  światło technika przesył danych zdrowie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju NAUKA Dorota Truszczak

Ruszyła akcja "Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo"

Ustawienie świateł w ok. połowie pojazdów jest niezadowalające i niewystarczające – wynika z badań Instytutu Transportu Samochodowego i policji. O stanie oświetlenia samochodów, które jest szczególnie ważne w okresie zimowym, mówił w Magazynie Samorządowym dr inż. Tomasz Targosiński. Ekspert Instytutu Transportu Samochodowego zachęcał również do wzięcia udziału w akcji bezpłatnego sprawdzenia świateł na stacjach kontroli pojazdów.
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja samochody zima POLSKA światło