Polskie Radio
Section05

turystyka

Kolejny przypadek koronawirusa w hotelu na Teneryfie. Komplikuje się ewakuacja gości

Ewakuacja turystów z hotelu na Teneryfie skomplikowała się po wykryciu nowego przypadku koronawirusa - podał dziennik "El Confidencial". Rzeczniczka lokalnego rządu ds. zdrowia Veronica Martinez powiedziała, że "nic się nie zmieniło i wyjazdy gości są kontynuowane". W grupie ponad 700 turystów w hotelu znajdowali się także Polacy, co potwierdziło MSZ.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Hiszpania koronawirus teneryfa choroba wirus zdrowie choroby zakaźne wirusy

Celebryta i jego motyle. Życie Arkadego Fiedlera

Jego książki rozchodziły się jak świeże bułeczki, wzdychały do niego liczne wielbicielki, a krytycy zachwycali się barwnym opisami dalekich lądów – Arkadego Fiedlera śmiało można nazwać celebrytą wśród polskich podróżników pierwszej połowy XX wieku. 26 lutego w księgarniach pojawiła się biografia podróżnika pt. "Fiedler. Głód świata", o której opowiedział nam jej autor – Piotr Bojarski. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Drozd Trójka podróże Arkady Fiedler Australia pożary w Australii Gdynia żeglarze alpinizm biografia