Polskie Radio
Section05

zdrowie

Piotr Jabłoński o uzależnieniach od alkoholu i narkotyków

- Diagnoza medyczna zalecana przez WHO w kwestii uzależnień od alkoholu i od narkotyków jest podobna. W przypadku uzależnień behawioralnych sytuacja jest bardziej skomplikowana - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dyrektor Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom Piotr Jabłoński. Gościem audycji była również zastępca dyrektora Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom Katarzyna Łukowska. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 uzależnienia narkotyki alkohol alkoholizm internet społeczeństwo WHO Światowa Organizacja Zdrowia

Zakazany tlenek etylenu w suplementach diety. GIS wycofuje produkty i ostrzega

Jak wynika z kontroli NIK "w latach 2017-2020 w Głównym Inspektoracie Sanitarnym złożono prawie 63 tys. powiadomień o wprowadzeniu do obrotu nowego suplementu diety. GIS zbadał tylko 11 proc. z nich, co oznacza, że przez kilka lat nabywcy mogli kupować niebezpieczne dla zdrowia suplementy". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Główny Inspektor Sanitarny GIS suplementy diety Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo