Polskie Radio
Section05
Andrzej Anusz

Protesty w służbie zdrowia. Będzie dymisja ministra?

Po nocnych rozmowach z przedstawicielami rządu, cztery przedstawicielki NZSS Solidarność nie chcą opuścić gmachu ministerstwa zdrowia domagając się podwyżki wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia. O tym, czy rok po wyborach to czas politycznej refleksji czy też początek nowego politycznego sezonu rozmawiali w Debacie Poranka politolog dr Andrzej Anusz (UKSW), Tomasz Sawczuk (Kultura Liberalna) i Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Anusz Konstanty Radziwiłł Ministerstwo Zdrowia protest służba zdrowia

Debata Poranka: Tłumy na Radzie Warszawy

Ponad 8 godzin trwała nadzwyczajna sesja Rady Warszawy w sprawie reprywatyzacji. Podczas posiedzenia, zakończonego przed godz. 1 w nocy, przepadł wniosek prezydent stolicy, o dodanie do porządku obrad punktu o powołaniu komisji reprywatyzacyjnej. Gośćmi Debaty Poranka byli dr Andrzej Anusz (UKSW), Michał Wybieralski (Gazeta Stołeczna) i Szymon Wróblewski (Miasto Jest Nasze).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Anusz Hanna Gronkiewicz-Waltz reprywatyzacja Warszawa

"Ukraina w polskiej polityce odgrywa szczególną rolę"

Ukraina obchodzi Dzień Niepodległości. Gościem uroczystości organizowanych z okazji 25. rocznicy uchwalenia Deklaracji Niepodległości jest Andrzej Duda. – Obecność prezydenta Polski na Ukrainie ma charakter symboliczny. Odgrywamy coraz mniejszą rolę w kwestii mediacji ws. konfliktu na Ukrainie – komentował w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina POLSKA Andrzej Anusz