X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Artur Wróblewski

"Amerykańskie cła na stal i aluminium to intryga biznesowa"

O szóstej rano czasu polskiego weszły w  życie amerykańskie cła ochronne na stal i aluminium z Europy, Kanady i Meksyku. Według Białego Domu mają one chronić amerykańskich producentów przed nadprodukcją tych surowców na świecie. Kraje objęte cłami zapowiedziały kroki odwetowe. O sprawie mówił w audycji Świat w Powiększeniu amerykanista Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Unia Europejska Donald Trump gospodarka USA Artur Wróblewski

Jaką rolę odgrywa Polska w światowym układzie sił?

Stany Zjednoczone są ważnym elementem naszego bezpieczeństwa. Z kolei Unia Europejska wspólnotą gwarantującą nasz rozwój gospodarczy. Czy zważywszy na ochłodzenie relacji transatlantyckich będziemy beneficjentem komplementarności amerykańsko-unijnej czy może ofiarami rosnącej między Ameryką a Europą konkurencyjności?
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski Grzegorz Ślubowski Donald Trump Artur Wróblewski Stany Zjednoczone polityka zagraniczna USA Polityka zagraniczna Polski

"Denuklearyzacja Korei Płn. wizerunkowym sukcesem Trumpa"

Prezydent USA Donald Trump zasugerował, że jego spotkanie z przywódcą Korei Płn. Kim Dzong Unem mogłoby się odbyć w Domu Pokoju na granicy między obiema Koreami, czyli tam, gdzie w piątek Kim spotkał się z prezydentem Korei Płd. Mun Dze Inem. O zapowiadanym spotkaniu przywódców USA i Korei Północnej mówił w audycji Świat w Powiększeniu amerykanista Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump USA Korea Północna Korea Południowa Kim Dzong Un Artur Wróblewski

Emmanuel Macron w USA – wysłannikiem Unii Europejskiej?

Prezydent Francji Emmanuela Macron rozpoczął wizytę w Stanach Zjednoczonych. Z prezydentem Donaldem Trumpem ma rozmawiać nt. porozumienia nuklearnego z Iranem oraz transatlantyckich umów handlowych. Prezydenci poruszą także kwestie związane z wojną w Syrii i działaniami Rosji. O relacjach francusko-amerykańskich mówił gość Polskiego Radia 24 Artur Wróblewski, amerykanista Uczelnia Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Emmanuel Macron Francja USA Iran Syria Artur Wróblewski

USA: decyzja w sprawie działań w Syrii „niebawem”

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że decyzja w sprawie działań w Syrii zostanie podjęta „już niebawem” i dodał, że po domniemanym ataku chemicznym na miasto Duma, on i jego zespół przyglądają się rozwojowi sytuacji „bardzo, bardzo gruntownie". O sytuacji międzynarodowej wokół konfliktu w Syrii mówił w Polskim Radiu 24 amerykanista Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Syria Irak USA broń chemiczna Izrael Artur Wróblewski Wojna w Syrii Baszar al-Assad

Stereotyp Polaka w Stanach Zjednoczonych

„Ograniczony, brutalny, antysemicki” – to amerykański stereotyp Polaka. O skłonności Amerykanów do postrzegania Polaków z perspektywy polish jokes, czyli żartów o Polakach, napisała w swojej książce Danusha V. Goska. O amerykańskim antypolonizmie i szokującej lekturze, która uzmysławia, jak wiele jest do zrobienia, by przełamać pewne stereotypy, mówił w Polskim Radiu 24 amerykanista Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Polacy za granicą Artur Wróblewski

Donald Trump zdymisjonował Rexa Tillersona

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zdymisjonował Rexa Tillersona ze stanowiska sekretarza stanu. Nowym szefem dyplomacji USA będzie dotychczasowy szef CIA Mike Pompeo. Dymisję dotychczasowego sekretarza stanu komentowali korespondent Polskiego Radia w Stanach Zjednoczonych Marek Wałkuski, Małgorzata Bonikowska (Centrum Stosunków Międzynarodowych), a także amerykaniści Tomasz Płudowski (UKSW) i Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego).
Zobacz więcej na temat:  CIA USA Rex Tillerson Donald Trump Marek Wałkuski Artur Wróblewski Iran Korea Północna

Po orędziu Putina. Nowy wyścig zbrojeń?

Władimir Putin oświadczył, że rosyjska armia dysponuje uzbrojeniem, które jest niedostępne innym państwom. W orędziu do Zgromadzenia Federalnego prezydent Rosji podkreślił, że rozwój broni tego typu jest odpowiedzią Moskwy na rozbudowę amerykańskiej tarczy antyrakietowej – w tym na terytorium Rumunii i Polski. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Artur Wróblewski, amerykanista, a także Grzegorz Ślubowski, były korespondent w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Rosja wojsko Artur Wróblewski Grzegorz Ślubowski

USA: Przepisy dotyczące dostępu do broni będą zaostrzone?

W ostatnich dniach, podczas spotkania ws. masakry w Parkland na Florydzie, Donald Trump oznajmił, że powiedział Krajowemu Stowarzyszeniu Strzeleckiemu – organizacji producentów, sprzedawców i posiadaczy broni – iż trzeba „zaostrzyć pewne zasady” dotyczące dostępu do broni. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Arturem Wróblewskim, amerykanistą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump broń Artur Wróblewski