Polskie Radio
Section05
Bogusław Liberadzki

Liberadzki: dzięki oświadczeniu KE Polska może zyskać środki na ochronę granic

- Cieszę się, że w komunikacie KE jest wspomniane o współpracy Komisji z polskim rządem - mówił w Polskim Radiu 24 eurodeputowany Lewicy Bogusław Liberadzki. - Być może będziemy mogli dzięki temu korzystać ze środków, jakie Komisja Europejska ma przeznaczyć i może przeznaczyć na ochronę granic Unii Europejskiej - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Antoni Trzmiel Bogusław Liberadzki imigranci w Europie Komisja Europejska Białoruś Europa

Prof. Bogusław Liberadzki: powinniśmy bać się wyborców, a nie Donalda Tuska

- Jako lewica patrzymy, jakie mogą byś skutki powrotu Donalda Tuska, zależnie od tego, jaką formę ono przyjmie. Główna idea powrotu to wielkie starcie pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a Donaldem Tuskiem, a tak naprawdę chodzi o odzyskiwanie wigoru politycznego przez PO - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogusław Liberadzki (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Stanisław Janecki Bogusław Liberadzki

"Jest na nie zapotrzebowanie, pomogą przywrócić normalność". Liberadzki o paszportach covidowych

- W Polsce bardzo oczekują na to ośrodki turystyczne, hotele, kurorty, ośrodki, sanatoria. Wiem, że także w moim okręgu wyborczym, na Pomorzu Zachodnim. To jest coś, od czego oczekuje się, że będzie to powoli przywracać normalność  - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogusław Liberadzki, europoseł Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  Bogusław Liberadzki Koronawirus w Polsce lockdown COVID-19 Unia Europejska obostrzenia

Bogusław Liberadzki: przyjęte obostrzenia są adekwatne, nie ma potrzeby zamykania świątyń

- Nie widzę w tej chwili potrzeby zamykania świątyń. Przyjęte obostrzenia są adekwatne. Poza tym mamy wypowiedzi wysoko postawionych hierarchów Kościoła katolickiego, którzy bardzo rozważnie podchodzą do kwestii epidemii - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogusław Liberadzki, europoseł Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  Bogusław Liberadzki Koronawirus w Polsce Kościół katolicki lockdown

"Sposób rekompensaty i jej moment nie są klarowne". Liberadzki o słowach Stenmaiera ws. Nord Streamu 2

- Niemcy mają prawo odczuwać zobowiązanie wobec Rosji, pytanie dlaczego ma się to dziać podczas końcowej fazy budowy Nord Streamu 2, ten argument jest nieprzekonujący - mówił w Polskim Radiu 24 Bogusław Liberadzki, europoseł (SLD).
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 POLSKA Aleksiej Nawalny Rosja Unia Europejska Nord Stream 2 Niemcy Adrian Klarenbach Bogusław Liberadzki

"Przyśpieszmy proces ratyfikacji". Bogusław Liberadzki o Funduszu Odbudowy UE

- To byłby gest polityczny, mając także na uwadze protesty, jakie składaliśmy do budżetu, zapowiedzi weta. Powinniśmy uruchomić jednocześnie wszystkie możliwe instrumenty finansowe - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogusław Liberadzki (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet unijny Polskie Radio 24 fundusze unijne Polska w Unii Europejskiej Europa Stanisław Janecki Bogusław Liberadzki

"Malkontentom mówię: myliliście się". Prof. Bogusław Liberadzki o kompromisie ws. budżetu UE

- To jest bardzo dobra wiadomość dla Unii jako całości i to jest bardzo dobra wiadomość także dla Polski. I co do tego nie miejmy wątpliwości. Wszelkim malkontentom chciałbym powiedzieć: myliliście się - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogusław Liberadzki, komentując porozumienie dotyczące budżetu UE zawarte na czwartkowym szczycie w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach lewica POLSKA polityka Bogusław Liberadzki

"Z praworządności PE nie zrezygnuje". Prof. Liberadzki o negocjacjach budżetowych UE

- Kolejne nieoficjalne propozycje świadczą o tym, że prezydencja niemiecka znalazła się w ślepym zaułku - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, komentując przebieg negocjacji dot. budżetu Unii Europejskiej i funduszu odbudowy po pandemii koronawirusa. Gościem audycji był również prof. Bogusław Liberadzki, europoseł Nowej Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska budżet ue fundusze unijne fundusze europejskie rząd Mateusza Morawieckiego Parlament Europejski Bogusław Liberadzki Zbigniew Kuźmiuk ŚWIAT Europa Michał Rachoń

Powiązanie funduszy z praworządnością. Wiceszef MSZ: to próby politycznego rozegrania lipcowych ustaleń

– Mamy do czynienia z twardymi negocjacjami i została podjęta próba rozgrywania podziałów w Polsce, mediów, opozycji, aby osłabiać pozycję Polski w tych negocjacjach – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marcin Przydacz, wiceszef MSZ. Zdaniem Bogusława Liberadzkiego z SLD "mówimy teraz tylko o tym, jak wyjść z twarzą z tego klinczu z UE". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Trójka Europa Unia Europejska polityka Ministerstwo Spraw Zagranicznych SLD Bogusław Liberadzki

"Niemcy łagodzą nastrój i szukają rozwiązania". Prof. Liberadzki o sporze ws. budżetu UE

- Rozporządzenie dot. praworządności jest uniwersalne i dotyczy każdego państwa. Nowa perspektywa jest powodowana troską o to, by pieniądze były kierowane w te miejsca, które przyniosą UE sukces. Naszą powinnością jest być z Francją, Niemcami czy Włochami - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Bogusław Liberadzki, europoseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska budżet ue budżet UE 2021-2027 fundusze unijne fundusze ue Polska w Unii Europejskiej Europa Bogusław Liberadzki Magdalena Ogórek

Prof. Krasnodębski: w Europie nie ma miejsca na imperium, które narzuca swoją wolę

- Zatraca się to, co było podstawą UE, czyli wzajemny szacunek - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia europarlamentarzysta PiS prof. Zdzisław Krasnodębski, komentując niepokojące - jego zdaniem - zmiany zachodzące w UE. Gościem audycji był również prof. Bogusław Liberadzki z SLD. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Zdzisław Krasnodębski Bogusław Liberadzki Święto Niepodległości 2020 niepodległość POLSKA Europa Antoni Trzmiel

Liberadzki: "Chciałbym zagłosować za utrzymaniem Katariny Barley"

- Słowa Katariny Barley były kierowane pod adresem Węgier, a nie Polski - tłumaczył w Programie 1 Polskiego Radia europoseł SLD Bogusław Liberadzki. Polityk odniósł się w ten sposób do wypowiedzi wiceszefowej Parlamentu Europejskiego, która mówiła w wywiadzie dla niemieckiego radia o "zagłodzeniu" finansowym. W pierwotnej wersji tłumaczenia wywiadu te słowa miały paść w kontekście Polski i Węgier.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Parlament Europejski budżet UE 2021-2027 Antoni Trzmiel Bogusław Liberadzki

"Kamień milowy". Prof. Liberadzki o spotkaniu unijnych ministrów z Cichanouską

- Zrobimy kamień milowy do tego, by na wschód od naszej granicy powstały warunki do przemian demokratycznych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Bogusław Liberadzki, europoseł z ramienia Lewicy. Jego zdaniem Rada Unii Europejskiej podejmie w tej sprawie "stosowne decyzje".
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Swiatłana Cichanouska ŚWIAT Rosja Europa Unia Europejska Magdalena Ogórek Bogusław Liberadzki

"Żądanie złamania konstytucji". Zbigniew Kuźmiuk o debacie ws. praworządności w Polsce

- Skoro sprawę polskiej rodziny reguluje konstytucja, a w raporcie domagają się wprowadzania małżeństw jednopłciowych, a zatem domagają się złamania polskiej konstytucji, przecież to jest kuriozum - mówił w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.
Zobacz więcej na temat:  debata w jedynce Polskie Radio Michał Rachoń Bogusław Liberadzki Zbigniew Kuźmiuk PiS lewica Parlament Europejski ŚWIAT Europarlament Europa traktat lizboński LGBT

W sprawie sytuacji na Białorusi polscy europarlamentarzyści mówią jednym głosem

W Parlamencie Europejskim debatowano nad sytuacją u naszego wschodniego sąsiada. W tej sprawie polscy europosłowie, niezależnie od przynależności partyjnej, mówią jednym głosem, uznając, że Aleksander Łukaszenka nie ma legitymacji do sprawowania władzy, a sfałszowane wybory należy powtórzyć.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Unia Europejska POLSKA Bogusław Liberadzki Dominik Tarczyński Beata Michniewicz polityka protest demonstracje sankcje Unii Europejskiej Euranet Plus Trójka