X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Cezary Kaźmierczak

Nowela ustawy o działalności gospodarczej podpisana

Podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o działalności gospodarczej, a także pismo Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce do unijnej komisarz ds. polityki regionalnej Coriny Cretu, w którym zawarta jest m.in. sugestia, że „zmiany w polskim sądownictwie zmierzają do ograniczenia suwerenności sądów”. To sprawy, które komentowaliśmy w audycji Podsumowanie Dnia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Komisja Europejska Cezary Kaźmierczak

Recepty na problemy przedsiębiorców

Wicepremier Mateusz Morawiecki na Kongresie 590 przedstawił założenia Konstytucji dla Biznesu. Jej filarem ma być ustawa Prawo przedsiębiorców. W Debacie Poranka o ułatwieniach legislacyjnych dla firm rozmawiali Mariusz Haładyj, wiceminister rozwoju, Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Marek Lewandowski z NSZZ „Solidarność”.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Konstytucja Biznesu Cezary Kaźmierczak rząd Beaty Szydło sądownictwo

ZPP: plan Morawieckiego to wielki krok do przodu

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Polskich powstał w 2010 roku. Zajmuje się reprezentowaniem małych i średnich przedsiębiorstw, do 250 osób zatrudnionych i 50 mln obrotów rocznie. Łącznie zrzesza 2,5 tys. podmiotów.  – Uznaliśmy, że musimy mieć jakąś strukturę, która będzie nas bronić - mówił w audycji Szukając Dziury W Całym Cezary Kaźmierczak, przewodniczący Związku.
Zobacz więcej na temat:  biznes Cezary Kaźmierczak Łukasz Warzecha Mateusz Morawiecki Plan Morawieckiego przedsiębiorca przedsiębiorstwo