X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Cezary Kaźmierczak

Dwie niedziele w miesiącu bez handlu? "Kobiety to odczują"

Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców i Ryszard Pawlikowski, przedsiębiorca prowadzący działalność w ramach sieci sklepów „Chata Polska”. Na naszej antenie rozmawiali o najnowszej propozycji Prawa i Sprawiedliwości, dotyczącej ograniczenia handlu w niedziele.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 handel handel w niedzielę Cezary Kaźmierczak PiS Solidarność

UE znosi wizy dla Ukraińców. "Bardzo ważna decyzja"

Od niedzieli 11 czerwca Unia Europejska znosi wizy dla Ukraińców. Warunkiem jest m.in. posiadanie paszportu biometrycznego i pobyt nie dłuższy niż 90 dni w ciągu 180-dniowego okresu. O tym, dla kogo ta decyzja jest istotna, kto na niej skorzysta i jakie konsekwencje może to mieć dla Polski, mówili w audycji 7 Dni Wschód Rafał Sadowski (Ośrodek Studiów Wschodnich), Łukasz Kozłowski (Pracodawcy RP) i Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców).
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Unia Europejska wizy Cezary Kaźmierczak praca obcokrajowcy Rafał Sadowski

Zagraniczni pracownicy w Polsce. "Preferujmy..."

Jak wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w 2016 roku polskie firmy chciały zatrudnić blisko 1,3 mln cudzoziemców. Najwięcej pozwoleń na pracę wydano obywatelom Ukrainy. O imigracji zarobkowej ze wschodu Europy mówili w audycji Szukając Dziury w Całym Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców) i Paweł Budrewicz (Centrum im. Adama Smitha).
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Warzecha praca zatrudnienie obcokrajowcy Cezary Kaźmierczak Europa Wschodnia

Nowela ustawy o działalności gospodarczej podpisana

Podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o działalności gospodarczej, a także pismo Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce do unijnej komisarz ds. polityki regionalnej Coriny Cretu, w którym zawarta jest m.in. sugestia, że „zmiany w polskim sądownictwie zmierzają do ograniczenia suwerenności sądów”. To sprawy, które komentowaliśmy w audycji Podsumowanie Dnia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Komisja Europejska Cezary Kaźmierczak

Recepty na problemy przedsiębiorców

Wicepremier Mateusz Morawiecki na Kongresie 590 przedstawił założenia Konstytucji dla Biznesu. Jej filarem ma być ustawa Prawo przedsiębiorców. W Debacie Poranka o ułatwieniach legislacyjnych dla firm rozmawiali Mariusz Haładyj, wiceminister rozwoju, Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Marek Lewandowski z NSZZ „Solidarność”.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Konstytucja Biznesu Cezary Kaźmierczak rząd Beaty Szydło sądownictwo

ZPP: plan Morawieckiego to wielki krok do przodu

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Polskich powstał w 2010 roku. Zajmuje się reprezentowaniem małych i średnich przedsiębiorstw, do 250 osób zatrudnionych i 50 mln obrotów rocznie. Łącznie zrzesza 2,5 tys. podmiotów.  – Uznaliśmy, że musimy mieć jakąś strukturę, która będzie nas bronić - mówił w audycji Szukając Dziury W Całym Cezary Kaźmierczak, przewodniczący Związku.
Zobacz więcej na temat:  biznes Cezary Kaźmierczak Łukasz Warzecha Mateusz Morawiecki Plan Morawieckiego przedsiębiorca przedsiębiorstwo