Polskie Radio
Section05
Cezary Kaźmierczak

Zniesienie limitu składek na ZUS. Komentarze

Sejm uchwalił rządową ustawę o zniesieniu limitu, powyżej którego najlepiej zarabiający nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. - To wygląda jak spisek przeciwko pracy etatowej – stwierdził w audycji Szukając Dziury w Całym Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. O skutkach takiej regulacji mówił także Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Warzecha ZUS zus składki Prawo i Sprawiedliwość Ministerstwo Rodziny Andrzej Sadowski składka zus Cezary Kaźmierczak Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Dwie niedziele w miesiącu bez handlu? "Kobiety to odczują"

Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców i Ryszard Pawlikowski, przedsiębiorca prowadzący działalność w ramach sieci sklepów „Chata Polska”. Na naszej antenie rozmawiali o najnowszej propozycji Prawa i Sprawiedliwości, dotyczącej ograniczenia handlu w niedziele.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 handel handel w niedzielę Cezary Kaźmierczak PiS Solidarność

UE znosi wizy dla Ukraińców. "Bardzo ważna decyzja"

Od niedzieli 11 czerwca Unia Europejska znosi wizy dla Ukraińców. Warunkiem jest m.in. posiadanie paszportu biometrycznego i pobyt nie dłuższy niż 90 dni w ciągu 180-dniowego okresu. O tym, dla kogo ta decyzja jest istotna, kto na niej skorzysta i jakie konsekwencje może to mieć dla Polski, mówili w audycji 7 Dni Wschód Rafał Sadowski (Ośrodek Studiów Wschodnich), Łukasz Kozłowski (Pracodawcy RP) i Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców).
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Unia Europejska wizy Cezary Kaźmierczak praca obcokrajowcy Rafał Sadowski

Zagraniczni pracownicy w Polsce. "Preferujmy..."

Jak wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w 2016 roku polskie firmy chciały zatrudnić blisko 1,3 mln cudzoziemców. Najwięcej pozwoleń na pracę wydano obywatelom Ukrainy. O imigracji zarobkowej ze wschodu Europy mówili w audycji Szukając Dziury w Całym Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców) i Paweł Budrewicz (Centrum im. Adama Smitha).
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Warzecha praca zatrudnienie obcokrajowcy Cezary Kaźmierczak Europa Wschodnia

Nowela ustawy o działalności gospodarczej podpisana

Podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o działalności gospodarczej, a także pismo Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce do unijnej komisarz ds. polityki regionalnej Coriny Cretu, w którym zawarta jest m.in. sugestia, że „zmiany w polskim sądownictwie zmierzają do ograniczenia suwerenności sądów”. To sprawy, które komentowaliśmy w audycji Podsumowanie Dnia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Komisja Europejska Cezary Kaźmierczak

Recepty na problemy przedsiębiorców

Wicepremier Mateusz Morawiecki na Kongresie 590 przedstawił założenia Konstytucji dla Biznesu. Jej filarem ma być ustawa Prawo przedsiębiorców. W Debacie Poranka o ułatwieniach legislacyjnych dla firm rozmawiali Mariusz Haładyj, wiceminister rozwoju, Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Marek Lewandowski z NSZZ „Solidarność”.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Konstytucja Biznesu Cezary Kaźmierczak rząd Beaty Szydło sądownictwo

ZPP: plan Morawieckiego to wielki krok do przodu

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Polskich powstał w 2010 roku. Zajmuje się reprezentowaniem małych i średnich przedsiębiorstw, do 250 osób zatrudnionych i 50 mln obrotów rocznie. Łącznie zrzesza 2,5 tys. podmiotów.  – Uznaliśmy, że musimy mieć jakąś strukturę, która będzie nas bronić - mówił w audycji Szukając Dziury W Całym Cezary Kaźmierczak, przewodniczący Związku.
Zobacz więcej na temat:  biznes Cezary Kaźmierczak Łukasz Warzecha Mateusz Morawiecki Plan Morawieckiego przedsiębiorca przedsiębiorstwo