Polskie Radio
Section05
Chrzest Polski

Narodowa Pielgrzymka Polaków do Rzymu zainaugurowana

Msza w papieskiej bazylice Matki Bożej Większej w Rzymie zainaugurowała narodową pielgrzymkę Polaków. Do Wiecznego Miasta przybyło kilka tysięcy pielgrzymów wraz z kilkudziesięcioma polskimi biskupami i ponad 250 kapłanami.Według zapowiedzi do Rzymu mają też przyjechać premier Beata Szydło, marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Chrzest Polski pielgrzymka premier Rzym

Uroczystości na Skałce. "Chrzest nie odbiera nam wolności"

- Chrzest nie odbiera nam wolności, ani jej nie ogranicza; nie zwalnia nas z nieustannego opowiadania się po stronie prawdy i dobra - mówił w Krakowie prymas Polski abp Wojciech Polak w czasie niedzielnych uroczystości ku czci św. Stanisława. Uroczystość, w której uczestniczyli premier Beata Szydło i członkowie Episkopatu Polski, była jednocześnie dziękczynieniem za wiarę w 1050. rocznicę chrztu Polski.
Zobacz więcej na temat:  1050. rocznica chrztu Polski Chrzest Polski Kraków małopolskie

Akt Zawierzenia Matce Bożej na Jasnej Górze

Ponad 30 tys. wiernych zgromadziły na Jasnej Górze uroczystości święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, podczas których Kościół – w roku 1050. rocznicy Chrztu Polski - ponowił milenijny Akt zawierzenia Polski Matce Bożej.
Zobacz więcej na temat:  1050. rocznica chrztu Polski aktualności katolickie Chrzest Polski chrześcijaństwo konstytucja 3 maja Kościół katolicki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Stanisław Gądecki