X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Henryk Szrubarz

Politycy przygotowują się do wyborów. Spory o programy

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało w piątek pełny skład list wyborczych do Sejmu i Senatu. To ponad dziewięciuset kandydatów do Sejmu i stu kandydatów do Senatu. Wybory parlamentarne odbędą się już 13 października. O programach partii startujących w wyborach do Sejmu dyskutowali w Jedynce Joanna Lichocka (posłanka PiS), Piotr Apel (Kukiz’15), senator Bogdan Klich (PO), Dariusz Matecki (Solidarna Polska)
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Szrubarz Piotr Apel Joanna Lichocka Bogdan Klich Sejm

A. Halicki: w wyborach do Senatu będą wspólne listy PO, PSL i SLD

Europoseł PO potwierdził w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce, że w wyborach do Senatu kandydaci SLD i PSL będą mogli startować ze wspólnych list z kandydatami PO. - Natomiast musimy uzgodnić, czy ten kandydat - np. PSL-u - jest lepszy od tego, którego my mamy, i który z nich ma szansę wygrać - powiedział Halicki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Halicki Platforma Obywatelska polityka opozycja Polskie Radio Henryk Szrubarz

Powstania śląskie: zryw powstańców ostatecznie zwycięski

- Plany powstania w 1919 roku zostały opracowane już wiosną. Odwoływały się do wzoru znanego z Wielkopolski. Obawiano się rezultatów konferencji pokojowej, starano się podjąć decyzje, które spowodowałyby, żeby mocarstwa zaakceptowały istniejący stan rzeczy, jak w Wielkopolsce - mówił prof. Ryszard Kaczmarek. Na Śląsku jednak sytuacja była inna niż w Wielkopolsce, a wojska polskie wiązały postanowienia traktatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Szrubarz Śląsk HISTORIA

M. Przeciszewski: Kościół ma obowiązek zabierać głos w ważnych sprawach etycznych

- Konfrontacje rozpoczęły środowiska LGBT, organizując wiosną tego roku liczne marsze równości. Chyba po raz pierwszy w historii połączone z profanacją symboli religijnych - mówi Marcin Przeciszewski, prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej. Czy przedstawiciele Kościoła powinni wypowiadać swoje stanowiska na temat ideologii LGBT?
Zobacz więcej na temat:  Henryk Szrubarz Marcin Przeciszewski Kościół LGBT Marek Jędraszewski

Łukasz Mituła: Marysia, mimo ciężkiej choroby, zachowywała uśmiech

- Chęć pomagania innym i walki o drugiego człowieka wyznacza nam drogę. Chcemy też podziękować za pomoc dla Marysi. Teraz to my jesteśmy zobowiązani do pomocy ze względu na to, co otrzymała nasza córka. Marysia daje nam siłę - mówi Łukasz Mituła, ojciec niedawno zmarłej Marysi i pracownik Departamentu Bezpieczeństwa Polskiego Radia. W najbliższą środę Gość Jedynki wyruszy w 760-kilometrową trasę z Zakopanego do Krynicy Morskiej. W jakim celu?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Henryk Szrubarz nowotwory choroba

Komentarz Dnia: przeprosiny marszałka Sejmu, wybory parlamentarne, konstytucja

O oświadczeniu marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, w którym przeprosił za loty służbowe z udziałem rodziny i zadeklarował wpłatę 28.000 złotych na modernizację sił zbrojnych, a także o politycznych przygotowaniach do jesiennych wyborów parlamentarnych oraz o zmianie Konstytucji RP rozmawiali: Edyta Hołdyńska ("Sieci") i Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita").
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Henryk Szrubarz Marcin Piasecki Marek Kuchciński polityka wybory parlamentarne konstytucja