Polskie Radio
Section05
Henryk Szrubarz

Prof. Gut: społeczeństwo zachowuje się jakby wirusa nie było

- Ci, którzy się zaszczepili, będą zakażani, bo wirus w środowisku jest i będą mieli z nim kontakt, ale ich organizm jest przygotowany i nie grozi im to, co jest najgorsze, czyli ciężki przebieg COVID-19 i śmierć - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Włodzimierz Gut, wirusolog. 
Zobacz więcej na temat:  Henryk Szrubarz COVID-19 wirus zdrowie pandemia szczepienia POLSKA Koronawirus w Polsce społeczeństwo Włodzimierz Gut

Adam Eberhardt: Łukaszenka liczy na dialog z Zachodem

- Łukaszenka nie osiągnął dotąd swoich celów, Putin nie osiągnął dotąd swoich celów, więc nadzieje na to, że jakimikolwiek środkami dyplomatycznymi na tym etapie uda się to wygasić, są moim zdaniem iluzoryczne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Adam Eberhardt, szef Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Adam Eberhardt Ośrodek Studiów Wschodnich Białoruś Rosja granica kryzys na granicy Henryk Szrubarz POLSKA służby i bezpieczeństwo

"Prawo do informacji jest niezwykle ważne". Rzecznik Praw Pacjenta apeluje do medyków

- Zwróciłem się do kierowników placówek wykonujących działalność leczniczą z prośbą o to, aby zaapelowali do pracowników o empatyczne podejście. Prawo do informacji jest niezwykle ważne. Gdy będziemy właściwie poinformowani, będziemy aktywniej uczestniczyć w procesie leczenia - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta.
Zobacz więcej na temat:  medycyna społeczeństwo zdrowie POLSKA prawo ustawa lekarz Henryk Szrubarz

Prezes PAŻP: kontrolerzy będą menedżerami trajektorii lotów

- Pasażerowie podróżują i nie wiedzą, nie widzą nas, jako kontrolerów ruchu powietrznego, pracowników operacyjnych, którzy dbają o bezpieczeństwo tak, aby samoloty mogły się bezpiecznie mijać zarówno w powietrzu jak i w portach lotniczych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Janusz Janiszewski, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i kontroler ruchu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo lotnictwo transport bezpieczeństwo Henryk Szrubarz

"Będzie to wdrażane stopniowo". Minister finansów o składce zdrowotnej

- Jesteśmy dość zaawansowani w rozmowach na temat wysokości składki zdrowotnej i zgadzamy się, że będzie to wdrażane stopniowo. Czy to będzie 3 proc., czy 2,5 proc., czy 3,5 proc., czy 2,7 proc., to jeszcze nie wiadomo - powiedział w "Sygnałach dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA Ministerstwo Finansów Tadeusz Kościński pieniądze Polski Ład podatki polityka Henryk Szrubarz

Komendant Główny Policji: wydałem polecenie objęcia ochroną punktów szczepień

- Po rozmowie z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim wydałem polecenie wszystkim Komendantom Wojewódzkim Policji objęcia całodobową ochroną mobilnych punktów szczepień oraz doraźną wszystkich pozostałych punktów szczepień - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja szczepienia COVID-19 przestępczość Jarosław Szymczyk Henryk Szrubarz

POLSKI ŁAD "14 mld zł zostanie w kieszeniach podatników". Minister finansów o zmianach w systemie podatkowym

- Obecny system podatkowy jest bardzo niesprawiedliwy. Ci, którzy zarabiają mniej, płacą względnie więcej podatków. To zniechęca ludzi do tego, aby pracować - powiedział w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów i polityki regionalnej. - My kalkulujemy, że przynajmniej 14 miliardów złotych zostanie w kieszeni polskich podatników - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA finanse pieniądze Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów Henryk Szrubarz podatki Polski Ład podatek

POLSKI ŁAD "To porządkowanie systemu". Paweł Mucha o zmianach podatkowych w Polskim Ładzie

- Kierunek Polskiego Ładu jest właściwy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta. - Dla większości Polaków przewidziane w nim zmiany podatkowe będą pozytywne, dla sporej grupy neutralne. W przypadku zaś osób najbogatszych mamy sytuację pewnego porządkowania systemu podatkowego - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Mucha kancelaria prezydenta polityka Henryk Szrubarz Polski Ład infografika

"Fale upałów nie są dobre dla upraw". Dr Witold Boguta o cenach warzyw i owoców

- W ostatnim czasie mamy falę upałów, które nie są dobre dla upraw. Miejscami mamy do czynienia z suszą, a z kolei miejscami z podtopieniami i nawałnicami - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia dr Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA rolnictwo owoce warzywa ceny żywności ceny handel detaliczny handel Henryk Szrubarz

Jadwiga Wiśniewska ostrzega: coraz częściej będziemy doświadczać ataków hakerów

- Będziemy proponowali wykorzystywanie środków w ramach wspólnej reakcji dyplomatycznej UE na wrogie działania cybernetyczne - powiedziała na antenie Programu 1 Polskiego Radia Jadwiga Wiśniewska, poseł do Parlamentu Europejskiego z Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się tym samym do rozpoczynającego się w czwartek szczytu Rady Europejskiej, na którym omawiane będzie m.in. bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rada Europejska cyberprzestępczość cyberatak hakerzy Jadwiga Wiśniewska Henryk Szrubarz służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo w sieci bezpieczeństwo w intenecie bezpieczeństwo internet

"Dokumenty szczytu NATO korzystne dla bezpieczeństwa Polski"

- Dokumenty szczytu NATO są niezwykle korzystne z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa. Potwierdzają zaangażowanie NATO w rozwój kolektywnego bezpieczeństwa całości terytorium Sojuszu, w tym także naszej, wschodniej, flanki Sojuszu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Polskie Radio Henryk Szrubarz Krzysztof Szczerski ŚWIAT NATO szczyt NATO