Polskie Radio
Section05

Jarosław Gowin

Tomasz Walczak: premier przedstawił konserwatywną wizję "normalności"

- W "normalności" PiS nie mieszczą się rodziny homoseksualne, a dla mnie normalna jest też rodzina dwóch mężczyzn i dwóch kobiet. Premier Mateusz Morawiecki w swoim exposé przedstawił zdecydowanie konserwatywną wizję "normalności"  - powiedział Tomasz Walczak z "Super Expressu". Gościem audycji była także Zuzanna Dąbrowska z TV Trwam.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka expose premiera Mateusza Morawieckiego Sejm Prawo i Sprawiedliwość Adrian Zandberg Lewica Razem ZUS Zbigniew Ziobro PSL-Koalicja Polska Konfederacja Robert Winnicki Zuzanna Dąbrowska

M. Kożuszek: Porozumienie kreuje się na partię wolnorynkową

- Dyskusja o zniesieniu limitu 30-krotności składek ZUS to konsekwencja wyborów, w których Porozumienie uzyskało więcej mandatów. To też kreowanie się na partię bardziej wolnorynkową - mówił Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej Codziennie". Gośćmi "Debaty poranka" byli również Michał Płociński z "Rzeczpospolitej" i Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka ZUS Porozumienie Jarosława Gowina Grzegorz Jankowski

Limit 30-krotności ZUS. R. Czarnecki: dojdziemy do porozumienia

– Pod względem merytorycznym koncepcja zniesienia 30-krotności składek na ZUS broni się. Nasz koalicjant, który miał w poprzedniej kadencji kilku posłów, a teraz kilkunastu, pręży muskuły przy okazji tego tematu – powiedział Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Grzegorz Jankowski Ryszard Czarnecki Porozumienie Jarosława Gowina Sejm Lewica Razem

Prof. Ł. Młyńczyk: Lewica może znaleźć się na cenzurowanym

– W przypadku głosowania nad zniesieniem 30-krotności składek ZUS istnieje możliwość połączenia interesów PiS i Lewicy. Jednak każde ugrupowanie, które w jakiś sposób zechce dogadać się z partią rządzącą, będzie na cenzurowanym po stronie opozycyjnej – powiedział prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka zus składki Mateusz Morawiecki rząd Mateusza Morawieckiego Zjednoczona Lewica zjednoczona prawica

ANALIZA Netflix i jego mapy. Historia błędów i kłamstw

Nie milkną kontrowersje wokół mapy w serialu na platformie Netflix przedstawiającej niemieckie nazistowskie obozy śmierci nałożone na obszar współczesnej Polski. Tymczasem okazuje się, że błędy i przekłamania znajdują się nie tylko w tym odcinku i nie tylko w tej produkcji dostępnej na platformie.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA historia Europy historia Polski Niemcy II wojna światowa netflix Holokaust mapy mapa ZSRR 1939 1945 geografia Mateusz Morawiecki MSZ premier Ministerstwo Spraw Zagranicznych Sebastian Kaleta

Netflix kolejny raz zakłamuje historię. Znów uderza w Polskę

Kolejne karygodne przekłamanie historyczne Netflixa w sprawie historii Polski i II wojny Światowej. Niedawno rząd interweniował w sprawie najnowszej produkcji dokumentalnej pt. "Iwan Groźny z Treblinki". Teraz okazuje się, że to nie pierwszy taki przypadek - rok temu nawet gorszy błąd popełniono w filmie "Księgowy Auschwitz".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT społeczeństwo HISTORIA historia Polski fakty opinie ciekawostki netflix serial FILM kino Mateusz Morawiecki Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Jarosław Gowin: trzeba skonsolidować spółki Skarbu Państwa

- Jestem zdecydowanym zwolennikiem powołania Ministerstwa Zasobów Narodowych. Postulowałem to od dłuższego czasu, jednocześnie przyznając się do własnego błędu, ponieważ kiedyś byłem za likwidacją Ministerstwa Skarbu - powiedział w radiowej Jedynce wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Porozumienie Jarosława Gowina zjednoczona prawica ministerstwo skarbu państwa Trybunał Konstytucyjny

Sławomir Jastrzębowski: za premierem stoi najważniejszy poseł PiS

- Za Mateuszem Morawieckim stoi najważniejszy poseł Prawa i Sprawiedliwości - Jarosław Kaczyński. Frakcje PiS cały czas będą walczyć o dominację - mówił na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Sławomir Jastrzębowski. Gośćmi "Debaty poranka" byli także dziennikarze: Jarosław Wydra (Radio Warszawa) oraz Piotr Cywiński ("Sieci"), którzy również skomentowali sytuację w Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro Prawo i Sprawiedliwość POLSKA