X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jarosław Guzy

Co wynika z raportu podkomisji smoleńskiej?

Antoni Macierewicz przedstawił raport techniczny, opisujący wyniki badań podkomisji smoleńskiej w sprawie katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. W audycji o raporcie dyskutowali Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie" i Telewizji Republika, Mikołaj Wójcik z "Faktu" i Jarosław Guzy, ekspert do spraw międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski katastrofa smoleńska raport mak Antoni Macierewicz Jarosław Guzy Mikołaj Wójcik Adrian Stankowski

Sejm przyjął informację szefa MSZ o polityce zagranicznej

Sejm przyjął w czwartek informację szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2018 roku. Posłowie nie zgodzili się tym samym na złożony przez kluby opozycyjne wniosek o jej odrzucenie. O priorytetach polskiej polityki zagranicznej mówił w audycji Świat W Powiększeniu ekspert ds. międzynarodowych Jarosław Guzy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz Polityka zagraniczna Polski Jarosław Guzy Unia Europejska

Debata w PR24 Władimir Putin prezydentem Rosji

Wybory prezydenckie w Rosji, według danych exit poll, wygrał urzędujący prezydent Władimir Putin, którego poparło, według różnych sondażowni, od 73,9 do 77 procent głosujących. W Polskim Radiu 24 debata ekspertów, którzy podsumowali przebieg głosowania oraz zastanowili się, jakie skutki niedzielne wybory będą miały dla przyszłości Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja wybory w Rosji wybory prezydenckie Władimir Putin Grzegorz Ślubowski Jarosław Guzy Piotr Skwieciński Maciej Jastrzębski Piotr Pogorzelski Ernest Zozuń

Groźby Putina. "Pomysły Rosji są dla nas groźne"

Sojusz Północno-Atlantycki oświadczył, że rosyjskie groźby pod adresem jego członków są „nie do zaakceptowania i mają efekt odwrotny do zamierzonego”. To reakcja na czwartkową prezentację rosyjskiej broni hipersonicznej, którą prezydent Władimir Putin nazwał „nie do pokonania”. O orędziu prezydenta Rosji i reakcji NATO mówił w audycji Północ-Południe ekspert ds. międzynarodowych Jarosław Guzy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Guzy Rosja wojsko NATO USA Władimir Putin

Orędzie Putina. "W jakiś sposób trzeba ożywić społeczeństwo"

- To przemówienie było bardzo ostre, nawet jak na rosyjskie warunki. Z jednej strony to się wpisuje w logikę kampanii wyborczej, które jak wiadomo są rozstrzygnięte, ale w jakiś sposób trzeba ożywić społeczeństwo, które ma po raz czwarty wybrać Putina na prezydenta - mówił na antenie radiowej Jedynki Szymon Kardaś (Ośrodek Studiów Wschodnich). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Ślubowski Władimir Putin Rosja Wojna w Syrii Stany Zjednoczone Donald Trump Węgry Viktor Orban Fidesz Szymon Kardaś Jarosław Guzy

Jak odpowiadać na antypolskie kampanie. Debata PR24

- To więcej niż wojna informacyjna. To zmasowany atak na strategiczną pozycję, którą zaczęliśmy zdobywać – powiedział w Debacie Polskiego Radia 24 w kontekście sporu Polska-Izrael dyplomata, były ambasador dr Ryszard Żółtaniecki. O tym, w jaki sposób nasz kraj może odpowiadać na antypolskie kampanie, a także reagować na aktualny kryzys w relacjach izraelsko - polskich broniąc zarazem prawdy historycznej, rozmawiali także amerykanista Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego) i ekspert ds. międzynarodowych Jarosław Guzy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Izrael Holokaust IPN Świadkowie Holokaustu polityka historyczna USA Rosja wojna hybrydowa Jarosław Guzy II wojna światowa Ryszard Żółtaniecki Artur Wróblewski

Netanjahu trafi do więzienia? Premier Izraela w tarapatach

- Kiedy tu przyjechaliśmy w czwartek, premier miał dwa zarzuty, teraz jest ich już cztery. Chodzi o przekupstwo, branie łapówek, poprawianie prawa na korzyść spółek wydawniczych w zamian za przychylne pisanie o rządzie - mówił na antenie Jedynki specjalny wysłannik Polskiego Radia w Izraelu, Michał Żakowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Benjamin Netanjahu Paweł Lekki Michał Żakowski Grzegorz Ślubowski Izrael Holokaust Jarosław Guzy Unia Europejska korupcja

Stosunki polsko - amerykańskie w cieniu Izraela

– Mamy do czynienia z pewnym zakłóceniem – powiedział Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych. Odniósł się w ten sposób do bieżących relacji polsko-amerykańskich w kontekście nowelizacji ustawy o IPN oraz ostrej reakcji Izraela na proponowane przez polski rząd zmiany. Czy będą one miały duże znaczenie dla dobrych stosunków naszego kraju z USA?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Izrael Jarosław Guzy Holokaust historia Polski IPN stosunki polsko-żydowskie stosunki polsko-amerykańskie

"Bezpieczeństwo to nie tylko armia, ale i energetyka"

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podczas przemówienia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos mówił, że sojusznicy USA powinni inwestować w obronność, a także, iż żaden kraj nie powinien być zakładnikiem jednego źródła energii. O słowach Donalda Trumpa w Davos mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. międzynarodowych Jarosław Guzy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump USA Światowe Forum Ekonomiczne w Davos bezpieczeństwo energetyczne NATO Jarosław Guzy Rosja

"Polska demokracja ma się dobrze". Komentarz eksperta

„Kwestie związane z wewnętrzną polityką zostawiamy Polakom i ufamy, że jakiekolwiek reformy, które rozważają są zgodne z ich konstytucją i wolą ich społeczeństwa” - powiedział wysokiej rangi przedstawiciel Departamentu Stanu USA. O tej wypowiedzi mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. międzynarodowych Jarosław Guzy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Jarosław Guzy Rex Tillerson Komisja Europejska Unia Europejska

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA

Prezydent Andrzej Duda poleciał do Nowego Jorku, gdzie po południu polskiego czasu weźmie udział w debacie w ONZ na temat broni masowego rażenia. To właśnie rozmowy w ONZ są głównym celem kilkunastogodzinnej wizyty polskiej delegacji w Nowym Jorku. Gościem Polskiego Radia 24 był Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda prezydent USA Nowy Jork ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) Jarosław Guzy Rada Bezpieczeństwa ONZ NATO

Korsyka pójdzie drogą Katalonii? Nacjonaliści wygrali wybory

- W warunkach tego przekonania francuskiego, że każdy obywatel Francji jest Francuzem i ma być identyczny z innymi Francuzami, rodził się na Korsyce opór. To jedyny region Francji metropolitarnej, o odmiennej tożsamości, co od lat 80. zaowocowało przyznaniem im autonomii - mówił na antenie radiowej Jedynki prof. Andrzej Szeptycki (Instytut Stosunków Międzynarodowych). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Korsyka Grzegorz Ślubowski Andrzej Szeptycki Francja katalonia Jarosław Guzy

Idea Trójmorza. „Może zmienić potencjał naszego regionu”

- Jeżeli uda się zrealizować poszczególne pomysły Trójmorza to będziemy mieli do czynienia z nową jakością jeśli chodzi o sposób funkcjonowania Europy środkowo-wschodniej – powiedział w Debacie Polskiego Radia 24 Spasimir Domaradzki z Res Publica Nowa. O idei Trójmorza rozmawiali także Wojciech Jakóbik (Biznesalert), dr Łukasz Jasina (KUL) i prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski.
Zobacz więcej na temat:  Trójmorze Morze Bałtyckie Morze Czarne Adriatyk Europa Łukasz Jasina Wojciech Jakóbik Jarosław Guzy Europa Środkowo-Wschodnia