Polskie Radio
Section05
Jarosław Krajewski

„Nie wykluczam zmian w projekcie ustawy o SN”

- Nie wykluczam żadnych zmian w projekcie ustawy dotyczącej organizacji i pracy Sądu Najwyższego. Jesteśmy na samym początku drogi legislacyjnej – powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Krajewski, poseł PiS, członek sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. Gość odniósł się w ten sposób do zapowiedzi dotyczących zmian w projekcie ustawy o Sądzie Najwyższym.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sąd Najwyższy Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Krajewski Amber Gold

"Radni PO zdecydowali o zmarnowaniu kilku milionów złotych"

- Dziś - gdy Platforma Obywatelska, która ma w Radzie Warszawy samodzielną większość, mogła uchwalić wszystko - radni PO zdecydowali, jak zmarnować kilka milionów złotych – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Krajewski. Gość skomentował w ten sposób decyzję stołecznej rady miasta, która w poniedziałek zarządziła referendum ws. zmiany granic Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Jarosław Krajewski Polskie Radio 24

"Państwo nie zdało egzaminu ws. Amber Gold"

W kolejnym dniu prac komisji ds. Amber Gold na pytania jej członków odpowiadał były prokurator generalny Andrzej Seremet. – Komuś zależało na tym, żeby prokuratura działała w taki sposób, a nie była skutecznym organem państwa – mówił Jarosław Krajewski z PiS. Z kolei Jan Grabiec zauważył, że awansuje się obecnie prokuratorów, którzy nie dopełnili wówczas swoich obowiązków.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold Łukasz Karusta Jan Grabiec Jarosław Krajewski Trójka

Andrzej Seremet przed komisją. Co wiedział o Amber Gold?

- Andrzej Seremet przyznał, że jego największą porażką z lat 2010-2016, jako prokuratora generalnego, była sprawa Amber Gold - mówił w Rozmowie Parlamentarnej Polskiego Radia 24 Jarosław Krajewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz członek komisji śledczej ds. Amber Gold. W czwartek sejmowi śledczy przesłuchali byłego prokuratora generalnego.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Krajewski Amber Gold komisja nadzoru finansowego Andrzej Seremet prokuratura Donald Tusk komisja śledcza