Polskie Radio
Section05
Koronawirus w Polsce

Prof. Włodzimierz Gut: w wirusologii odkrycia to rzecz przypadkowa. My jesteśmy praktykami

- My jesteśmy praktykami. Robimy to, co w danym momencie jest najistotniejsze. Na przykład w 2003 roku pojawił się problem SARS-u, braliśmy się za SARS. Pojawił się problem potem MERS, braliśmy się za MERS - opowiadał w Polskim Radiu 24 wirusolog prof. Włodzimierz Gut.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koronawirus Małgorzata Raczyńska-Weinsberg wirus medycyna Koronawirus w Polsce

MSZ: każdej godziny napływają informacje o tysiącach Polaków chcących wrócić do kraju

Od niedzieli w Polsce nie mogą lądować samoloty inne niż czartery zorganizowane na wniosek premiera.  Loty międzynarodowe zostały zawieszone. Polacy, którzy chcą wrócić do kraju mogą aplikować o organizację lotu czarterowego z miejsca, w którym się znajdują. - Będziemy w pierwszej kolejności wysyłać samoloty do miejsc, z których utrudnione jest przedostanie się - mówił wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus zdrowie wirus Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ

Pandemia koronawirusa. Rzecznik KEP: dziękujemy za przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych

- Księża biskupi dziękują księżom i wiernym za dostosowanie się do ograniczeń i zaleceń służb sanitarnych dotyczących m.in. udziału w niedzielnych mszach św. Podziękowania kierujemy także do mediów transmitujących liturgie – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół chrześcijaństwo koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie

Doradca GIS: wiemy już, że są przeciwciała neutralizujące koronawirusa u wyleczonych

- Koronawirus powoduje takie samo spustoszenie w organizmie, jak każde zapalenie płuc - powiedział w Polskim Radiu 24 wirusolog prof. Włodzimierz Gut, doradca Głównego Inspektora Sanitarnego. - Na razie wiemy, że są przeciwciała neutralizujące koronawirusa u osób, które zostały wyleczone - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie choroby zakaźne wirus wirusy

Koronawirus na Pomorzu. Urzędy oferują pomoc właścicielom lokali gastronomicznych

Urzędy Miasta w Gdańsku i Sopocie oferują pomoc właścicielom restauracji, które w związku z epidemią koronawirusa mogą sprzedawać jedynie dania na wynos z odbiorem osobistym lub dowozem do domu. Urzędy publikują na swoich stronach internetowych listę lokali gastronomicznych, w których można zamówić jedzenie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Gdańsk pomorskie regiony wirus Sopot