X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Marek Suski

USA. Czy zapłacimy za mienie żydowskie?

- Kto będzie bardziej lobbował, ten będzie mniej stratny – przekonywał dr Jerzy Targalski, mówiąc w Polskim Radiu 24 o ustawie Justice for Uncompensated Survivors Today. Przyznaje ona Departamentowi Stanu USA prawo do wspierania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holokaustu i do pomagania kanałami dyplomatycznymi w odzyskaniu żydowskich majątków, których właściciele nie pozostawili spadkobierców. – To czas, aby polski rząd zaczął interweniować – dodał politolog.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Targalski USA Waszyngton Holokaust reparacje wojenne Żydzi Marek Suski

"Spór z KE dotyczy pieniędzy, nie sądownictwa"

– Konflikt z Komisją Europejską nie jest sporem o kształt polskiego sądownictwa, a o pieniądze. Mateusz Morawiecki uszczelnił system podatkowy i wielkie pieniądze nie wypływają już gdzieś poza granice Polski. Brukseli chodzi o to, żeby nasza gospodarka nie rozwijała się zbyt szybko – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera.
Zobacz więcej na temat:  Marek Suski PiS Prawo i Sprawiedliwość Komisja Europejska Bruksela kancelaria premiera

"Spór wokół sądownictwa wymaga wspólnej odpowiedzialności"

- Premier Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał ws. artykułu 7 ze wszystkimi. Premier spotka się z premierem Węgier Wiktorem Orbanem 3 stycznia, natomiast z przewodniczącym KE Jean-Claude Junckerem spotka się 9 stycznia. Ten spór wokół reformy sądownictwa Polsce jest sporem wspólnym Warszawy i Brukseli, wymaga wspólnej odpowiedzialności – mówiła w audycji Północ-Południe rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Viktor Orban Rada Europy sankcje Unii Europejskiej Marek Suski rekonstrukcja rządu Amber Gold Małgorzata Wassermann

Zmiany w KPRM. "Bardzo dobry, logiczny wybór"

– Marek Suski na pewno bardzo się przyda w KPRM. Jak nikt inny zna klub parlamentrany i posłów, przez wiele lat był rzecznikiem dyscyplinarnym, a przez dwa lata wiceszefem klubu odpowiedzialnym za proces legislacyjny – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" wicemarszałek Senatu Adam Bielan o nowym szefie gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Adam Bielan Mateusz Morawiecki Marek Suski Beata Michniewicz

"Marek Suski posiada ogromny kredyt zaufania w PiS"

- Poseł Marek Suski jest bardzo doświadczonym politykiem, który posiada ogromny kredyt zaufania w PiS. To dobrze, że został nominowany na szefa gabinetu politycznego premiera, bo rząd musi się dobrze komunikować z centrum politycznym, jakim jest partia rządząca – powiedział w audycji Północ Południe Adrian Stankowski z Gazety Polskiej Codziennie. Odniósł się w ten sposób do zmian w Kancelarii Premiera Rady Ministrów ogłoszonych w poniedziałek przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Marek Suski

Zmiany w KPRM. Marek Suski "łącznikiem" z Nowogrodzką?

Joanna Kopcińska nowym rzecznikiem rządu, Marek Suski szefem gabinetu politycznego premiera, a Michał Dworczyk - szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. O nominacjach i zapowiedziach kolejnych zmian w rządzie rozmawiali w Debacie Dnia Marek Król (Sieci Prawdy) i Tomasz Walczak (Super Express).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Marek Suski

"Kancelaria nie mogła wszcząć śledztwa ws. Amber Gold"

Prokuratura była jedynym właściwym organem do prowadzenia sprawy oszustwa ws. Amber Gold - zeznał przed komisją śledczą były dyrektor Biura Kolegium ds. Służb Specjalnych Tomasz Borkowski. Jego zdaniem, kancelaria premiera nie miała możliwości wszczęcia odrębnego śledztwa. Były wiceszef MSW Michał Deskur mówił natomiast, że w maju 2012 r. jego priorytetem było zabezpieczenie Euro2012.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza POLSKA MSW Witold Zembaczyński Małgorzata Wassermann Tomasz Rzymkowski Marek Suski Jarosław Krajewski